Teatr Dramatyczny w Białymstoku

 • Mateusz Morawiecki odwiedził remontowany Teatr Dramatyczny

  ludzie przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku
  2021-07-22 19:25:40

  „Ten budynek ma wspaniałą historię i niesamowity potencjał. Potencjał, który w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie wydobyty”. Tak o trwającej przebudowie Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku mówił premier podczas czwartkowej (22.07) wizyty w stolicy regionu. Teatr jest jednostką Samorządu Województwa Podlaskiego.

 • Wyczekiwany remont Teatru Dramatycznego w końcu się ziści

  Podpisanie umowy na remont Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Trzy osoby pozują do zdjęcia z umowami
  2021-07-07 14:39:55

  Budynek Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki przy ul. Elektrycznej 12 w Białymstoku po blisko 70 latach przejdzie gruntowny remont. W środę, 7 lipca, Martyna Faustyna Zaniewska, zastępca dyrektora Teatru Dramatycznego oraz Andrzej Sowa, dyrektor rejonu firmy Budimex SA podpisali umowę na modernizację budynku. W wydarzeniu wziął udział marszałek Artur Kosicki.

 • Teatr Dramatyczny wyda płytę

  Próba medialna spektaklu o Michale Sopoćko
  2021-06-24 17:35:53

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nagra oraz wyda płytę „Sopoćko”. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Muzyczny ślad”.

 • Archiwum cyfrowe z ministerialnym dofinansowaniem

  Teatr Dramatyczny w Białymstoku
  2021-06-15 10:24:04

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na digitalizację zbiorów teatralnych. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Kultura cyfrowa 2021”.

 • Teatr Dramatyczny zaprezentuje spektakle w Gruzji

  Budynek Teatru Dramatycznego w Białymstoku
  2021-06-12 08:13:50

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Kierunek Telawi”. Zadanie będzie realizowane w 2021 roku, w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”.

 • „Bóg mordu” w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku

  sztuka Bóg mordu w Teatrze Dramatycznym, aktorzy na scenie
  2021-05-26 15:01:55

  To pierwsza, po długiej pandemicznej przerwie, premiera w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku i prawdopodobnie jedna z ostatnich przed planowanym remontem budynku przy ul. Elektrycznej. Spektakl w reżyserii Katarzyny Deszcz na podstawie sztuki francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy zobaczymy już w sobotę, 29 maja, o godz. 19.00.

 • Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów na spektakle już od 21 maja

  Kanapa, cztery krzesła i wieszak stoją na scenie
  2021-05-14 20:46:10

  – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni informacją o otwarciu obiektów kultury. Długo czekaliśmy na ten moment, dlatego nie zwlekamy i planujemy spektakle w najbliższym możliwym terminie – mówił Piotr Półtorak, dyrektor teatru.

 • Wielki powrót Teatru Dramatycznego. Wyjątkowy repertuar na maj i czerwiec

  Wejście do budynku Teatru Dramatycznego. W lewym rogu kwitnące na różowo gałązki drzewa.
  2021-05-11 11:24:56

  Magiczny „Hobbit”, pełne barwnych postaci i zabawnych dialogów farsy: „Boeing, Boeing” i „Wszystko w rodzinie”, a także zupełna nowość – „Bóg mordu”. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku po dłuższej przerwie wznawia działalność, oferując publiczności wyjątkowy repertuar, który będzie obfitował w komediowe sztuki.

 • Otwarcie ofert na remont Teatru Dramatycznego

  Budynek Teatru Dramatycznego w Białymstoku
  2021-05-07 14:28:40

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku poznał oferty, które wykonawcy złożyli w przetargu na modernizację budynku instytucji. Inwestycję chcą realizować dwa podmioty.

 • „Hobbit” – teatralny hit powraca online!

  Aktorzy podczas grania spektaklu Hobbit
  2021-05-05 11:54:13

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w interaktywnym spotkaniu ze spektaklem „Hobbit”. Propozycja obejmuje nie tylko transmisję widowiska prosto ze sceny, lecz także inne atrakcje.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook