Teatr Dramatyczny w Białymstoku

 • Archiwum cyfrowe z ministerialnym dofinansowaniem

  Teatr Dramatyczny w Białymstoku
  2021-06-15 10:24:04

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na digitalizację zbiorów teatralnych. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Kultura cyfrowa 2021”.

 • Teatr Dramatyczny zaprezentuje spektakle w Gruzji

  Budynek Teatru Dramatycznego w Białymstoku
  2021-06-12 08:13:50

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Kierunek Telawi”. Zadanie będzie realizowane w 2021 roku, w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą”.

 • „Bóg mordu” w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku

  sztuka Bóg mordu w Teatrze Dramatycznym, aktorzy na scenie
  2021-05-26 15:01:55

  To pierwsza, po długiej pandemicznej przerwie, premiera w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku i prawdopodobnie jedna z ostatnich przed planowanym remontem budynku przy ul. Elektrycznej. Spektakl w reżyserii Katarzyny Deszcz na podstawie sztuki francuskiej aktorki i dramatopisarki Yasminy Rezy zobaczymy już w sobotę, 29 maja, o godz. 19.00.

 • Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów na spektakle już od 21 maja

  Kanapa, cztery krzesła i wieszak stoją na scenie
  2021-05-14 20:46:10

  – Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni informacją o otwarciu obiektów kultury. Długo czekaliśmy na ten moment, dlatego nie zwlekamy i planujemy spektakle w najbliższym możliwym terminie – mówił Piotr Półtorak, dyrektor teatru.

 • Wielki powrót Teatru Dramatycznego. Wyjątkowy repertuar na maj i czerwiec

  Wejście do budynku Teatru Dramatycznego. W lewym rogu kwitnące na różowo gałązki drzewa.
  2021-05-11 11:24:56

  Magiczny „Hobbit”, pełne barwnych postaci i zabawnych dialogów farsy: „Boeing, Boeing” i „Wszystko w rodzinie”, a także zupełna nowość – „Bóg mordu”. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku po dłuższej przerwie wznawia działalność, oferując publiczności wyjątkowy repertuar, który będzie obfitował w komediowe sztuki.

 • Otwarcie ofert na remont Teatru Dramatycznego

  Budynek Teatru Dramatycznego w Białymstoku
  2021-05-07 14:28:40

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku poznał oferty, które wykonawcy złożyli w przetargu na modernizację budynku instytucji. Inwestycję chcą realizować dwa podmioty.

 • „Hobbit” – teatralny hit powraca online!

  Aktorzy podczas grania spektaklu Hobbit
  2021-05-05 11:54:13

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w interaktywnym spotkaniu ze spektaklem „Hobbit”. Propozycja obejmuje nie tylko transmisję widowiska prosto ze sceny, lecz także inne atrakcje.

 • Teatr Dramatyczny z dofinansowaniem na zakup oświetlenia

  Teatr Dramatyczny w Białymstoku
  2021-04-20 10:48:14

  Nowoczesny sprzęt oświetleniowy i multimedialny trafi na wyposażenie Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS) po raz kolejny wsparło finansowo białostocką instytucję kulturalną w ramach programu „Infrastruktura kultury 2021”.

 • Plakaty Teatru Dramatycznego na międzynarodowych konkursach

  Grafika artystyczna prezentująca kształt czarnego ptaka na zielonym tle
  2021-04-15 11:11:09

  Plakaty Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki biorą udział w prestiżowych konkursach graficznych. Prace Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha zakwalifikowały się do biennale w Chinach, Boliwii i Warszawie.

 • „Kierunek Wschód V” z dofinansowaniem MKDNiS

  Logotyp projektu "Kierunek Wschód". Widoczne elementy scenografii
  2021-04-13 10:33:33

  Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS) na realizację projektu „Kierunek Wschód”. Będzie to już piąta edycja festiwalu prezentującego polskie i zagraniczne spektakle.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook