Dodana: 25 maj 2020 09:30

Zmodyfikowana: 25 maj 2020 09:30

„Jeździmy wirtualnie - widzimy się realnie” - objazd mickiewiczowski w sieci

„Objazd mickiewiczowski w sieci” to program, który Teatr Wierszalin skierował do nauczycieli humanistów i uczniów klas humanistycznych z regionu Polski wschodniej.

Ilustracja do artykułu objazd1.jpg

Cykl spotkań on-line z uczniami poświęcony „Dziadom” Adama Mickiewicza, rozpoczął się 24 kwietnia 2020 i do tej pory zgromadził na specjalnie dedykowanych e-lekcjach ponad 1300 uczniów i nauczycieli. Do końca czerwca „Objazd…” rozszerzy się o szkoły w kolejnych siedmiu miastach: Zamościu, Sandomierzu, Bielsku Podlaskim, Przemyślu, Kraśniku, Gołdapi oraz Strumieniu.  

"Objazd mickiewiczowski” prowadzony jest pod hasłem: „Jeździmy wirtualnie - widzimy się realnie”. Dyskusje „na żywo" na temat narodowego arcydramatu Mickiewicza prowadzą: Rafał Gąsowski grający w przedstawieniu rolę „Gustawa-Konrada”, Dariusz Matys, grający rolę Księdza Piotra, a także autor projektu i reżyser wierszalińskich „Dziadów” - Piotr Tomaszuk.
Scenograf przedstawienia - Mateusz Kasprzak w czasie spotkania prowadzonego w formule: „Wy pytacie - my mówimy” pełni rolę operatora jednej z kamer. Na instrumentach muzykę „na żywo” wykonuje kompozytor Adrian Jakuć - Łukaszewicz. Spotkanie on-line wzbogacają wizualizacje oraz dynamiczny montaż obrazu dokonywany w trakcie dyskusji na mikserze wizji.  

Teatr Wierszalin zaczął udostępniać materiały nagrane podczas tych spotkań na swojej stronie internetowej: www.wierszalin.pl  

Program jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego oraz Urządu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.  

Teatr Wierszalin obecnie sieciuje domy kultury oraz szkoły z myślą o rozwijaniu projektu w nowym roku szkolnym począwszy od września b.r. 

 

źródło: Teatr Wierszalin
oprac. Aneta Kursa

 

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook