Dodana: 2 lipiec 2021 16:40

Zmodyfikowana: 3 lipiec 2021 09:14

Rozpoczął się Festiwal „Między Wierszami” w Supraślu

Ponad 60 wydarzeń - spektakli, spotkań z pisarzami i aktorami, happeningów, wystaw i koncertów przewidzianych jest w ramach pierwszej edycji festiwalu "Między wierszami" w Supraślu. Ma on promować polską literaturę, teatr i muzykę oraz sztuki plastyczne. Organizatorem przedsięwzięcia jest Teatr Wierszalin. Festiwal rozpoczął się w piątek, 2 lipca, i potrwa do końca miesiąca.

Festiwal "Między wierszami"

Teatr Wierszalin przez cały lipiec proponuje codzienne koncerty fortepianowe na powietrzu, słuchanie słuchowisk radiowych, projekcje filmowe, a  także uliczkę poetów. Wydarzenia odbędą zarówno online, prosto z festiwalowego studia, jak i na żywo.

W każdą niedzielę zaplanowano popołudnie z Chopinem. Co tydzień ma być zaproszony inny wykonawca. Czwartek i piątek mają być dniami poezji. Na specjalnych ławeczkach będą siedzieć ludzie opowiadający o różnych poetach. We wtorek, środę i czwartek repertuar powinien zadowolić każdego kinomana.  

Podczas festiwalu uczestnicy zobaczą specjalną wystawę fotografii zorganizowaną z okazji 30-lecia Teatru Wierszalin.

Do współpracy podczas festiwalu zostało zaproszone Liceum Plastyczne w Supraślu. Imprezy odbywać się będą w ogrodzie Pałacu Buchholza, w siedzibie Teatru Wierszalin oraz na głównej ulicy Supraśla.

Paulina Tołcz
red.: Paulina Dulewicz
fot.: FB Teatru Wierszalin

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook