Dodana: 26 maj 2020 10:58

Zmodyfikowana: 26 maj 2020 11:03

Wirtualne koncerty oraz Bajka – Poczytajka. Weekend i Dzień Dziecka z SOK

Międzypokoleniowy Eksperyment Muzyczny, występy młodych talentów na scenie - to propozycje Suwalskiego Ośrodka Kultury (SOK) na najbliższy weekend. Ponadto SOK przygotował specjalną ofertę dla najmłodszych „Bajkę o starej babci i molu Zbyszku” z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. W wydarzeniach kulturalnych możemy uczestniczyć za pośrednictwem konta YouTube oraz Facebooka SOKu.

Ilustracja do artykułu MEM_1280x1024.jpg

Międzypokoleniowy Eksperyment Muzyczny odbędzie się w piątek (29.05) o godz. 18. Będziemy mieli okazję ponownie uczestniczyć w tym wydarzeniu, które dostarczyło widowni Suwalskiego Ośrodka Kultury niezapomnianych emocji 17 i 18 marca 2017 r. Koncert MEM 2017 okazał się wybuchową międzypokoleniową fuzją osobowości i wizji muzycznych, umiejętności i pasji, doświadczenia i świeżości. Odzew na zaproszenie do udziału w Międzypokoleniowym Eksperymencie Muzycznym przeszedł oczekiwania organizatorów i pomysłodawcy wydarzenia, Paweł Bydelski. Zgłosiło się ponad pięćdziesięciu muzyków, którzy w jedenastu składach wypracowali autorski program. Zapraszamy na retransmisje koncertu.

 

Już w niedzielę (31.05) o godz. 18 Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na retransmisję koncertu Talent SOK – debiuty. Moc talentów na jednej scenie, bezkompromisowa energia młodości, żywiołowość i spontaniczność – to kwintesencja koncertu “Talent SOK”, który przywróci nam najlepsze wspomnienia w niedzielę. W koncercie, który odbył się 23 kwietnia 2014 r. wystąpili Monika Bogdanowicz, Paula i Adaś Minkiewiczowie oraz młodzieżowe zespoły działające w Suwalskim Ośrodku Kultury: Dotyk Mini, Fleksik, Symbol oraz Dance Academy.

Szesnastoletnia dzisiaj Monika Bogdanowicz, która swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła mając 6 lat, a w wieku 7 lat po raz pierwszy wystąpiła na scenie odnosi liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach i festiwalach. Można ją było oklaskiwać m.in. w: „Petersburski Music Show” w TVP ABC czy „Małych gigantach” w TVN i  w TVP1 w programie „Hit Hit Hurra”. W 2016 r. wydała płytę „Za mała”. Umiejętności rozwija w Studiu Piosenki Świetlik i Studiu Dance Academy w SOK. Talent Moniki można było podziwiać również w autorskich produkcjach SOK-u, m.in. w muzyczno-tanecznym spektaklu “Zuzia i przyjaciele”. Zapraszamy do ponownego uczestnictwa w koncercie.

 

Bajka o starej babci i molu Zbyszku to propozycja dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka. Bajka - Poczytajka zagości na naszych ekranach w poniedziałek (01.06) o godz. 18. Czy da się lubić mola? Czy muchy mogą być miłe? Czy każdy ma swoją starą babcię? Dowiecie się tego z Bajki-Poczytajki na podstawie “Bajki o starej babci i molu Zbyszku” Maliny Prześlugi.

Autorką adaptacji jest Mirka Krymska (Pracownia Przytulisko Wyobraźni), animację stworzyła Marta Taraszkiewicz (Pracownia Slow Art), głosów postaciom użyczyli Mirka Krymska, Agnieszka Małka i Dorota Skłodowska. Bajka będzie na Was czekać na Facebooku i YouTube.

 

Źródło/fot.: Suwalski Ośrodek Kultury

oprac. Cezary Rutkowski

facebook