Dodana: 14 lipiec 2021 22:28

Zmodyfikowana: 15 lipiec 2021 14:35

W Supraślu trwa festiwal „Między Wierszami”

Spektakle, filmy, wystawy, spotkania z artystami, słuchowiska radiowe i koncerty fortepianowe na świeżym powietrzu – przez cały lipiec w ramach festiwalu Teatr Wierszalin proponuje spotkania ze sztuką. Wydarzenia promują polską literaturę, teatr i muzykę oraz sztuki plastyczne.

Umieszczony w listowiu szyld z napisem Teatr Molenna

Festiwal „Między Wierszami” trwa od początku lipca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: niedzielne popołudnia poświęcone są muzyce Chopina, czwartki i piątki to dni poezji, a propozycje na wtorki, czwartki i piątki przygotowano z myślą o kinomanach.
Wydarzenia odbywają się na żywo i online (w mediach społecznościowych Teatru Wierszalin i na platformie vod.wierszalin.pl).

Co w Supraślu będzie można zobaczyć w ciągu najbliższych dni?
W środę (14.07), o godz.16 w siedzibie Teatru Wierszalin spotkanie literackie z Jolantą Sztachelską - znawczynią literatury XIX wieku, która „zajrzy pod pierzynę mistrzów literatury i zdradzi sekrety pisarstwa najsłynniejszych twórców”. O godz. 17:30 w ramach cyklu „Rozmowy o teatrze” bohaterem spotkania będzie aktor Marek Tyszkiewicz. Natomiast o godz. 19 w Domu Ludowym odbędzie się projekcja filmu "Lolo".

A już w czwartek (15.07), o godz. 15 w Liceum Sztuk Plastycznych zaplanowano otwarcie wystawy „Ziemia i ogień". To będzie podsumowanie warsztatów ceramicznych.
O 19 w supraskim Domu Ludowym pokaz filmu „Cena wszystkiego".

W piątek (16.07), o godz. 15 organizatorzy zapraszają do biblioteki Centrum Kultury i Rekreacji na słuchowisko Radia Białystok „Św. Edyp”.

W sobotę (17.07), w samo południe bohaterem ulicy poetów będzie Zbigniew Herbert. O godz. 15 w Domu Ludowym zaplanowano „Ballady i romanse” - koncert ukazujący muzyczne oblicze poezji, m.in. J. W. Goethego, H, Heinego, A. Majkowa, A. Heyduka w pieśni europejskiej. Wieczorem, o godz. 21 Teatr Wierszalin zaprasza na spektakl „Ofiara Wilgefortis”. Sztukę będzie można też zobaczyć w niedzielę (18.07).
Również w niedzielę dla najmłodszych, o godz. 12 w Domu Ludowym zostanie wyświetlony festiwalowy film „Elfinki”, a melomanów organizatorzy zapraszają na kolejny koncert chopinowski.

Pełny program festiwalu „Między Wierszami” znajduje się tutaj.

Festiwal „Między Wierszami” został sfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego.

Teatr Wierszalin (organizator festiwalu) jest jednostką kultury współzarządzaną przez Samorząd Województwa Podlaskiego i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: zrzut ekranu
z filmu promującego wydarzenia

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook