Dodana: 11 maj 2021 11:47

Zmodyfikowana: 18 maj 2021 15:11

Suwałki. Galeria Sztuki Stara Łaźnia zaprasza na wystawę malarstwa, rysunku i fotografii Andrzeja Strumiłły

Ekspozycja pod tytułem „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń” prezentuje dzieła z bogatego dorobku twórczego tego wybitnego artysty i ogromnej liczby dyscyplin, które uprawiał: malarstwo, rysunek i fotografię, rzeźbę. Wśród ponad 200 eksponatów zobaczymy prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty. Wystawę będzie czynna do września 2021 roku.

Afisz przedstawiający rysunki

Założeniem artystycznym wystawy jest prezentacja zróżnicowanej, przekrojowej ekspozycji, z zaakcentowaniem najbardziej charakterystycznych cech twórczości Andrzeja Strumiłły. Wśród eksponatów są takie, które dotąd nie były prezentowane w Suwałkach. 
Bogatą ekspozycję uzupełniają: artystyczny katalog, plansze przedstawiające odręczne notatki i szkice artysty, pamiątki oraz pokazy cyfrowe.
Warto podkreślić, że słowo wstępne do katalogu skreślił „artysta słowa”, poeta i eseista Wojciech Kass, a autorem zamieszczonej w katalogu biografii Andrzeja Strumiłły jest jego biograf, wydawca i animator kultury Zbigniew Fałtynowicz.

Kuratorem wystawy jest Anna Strumiłło. Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie krótki koncert Gabriela Balukiewicza, rodowitego suwalczanina, wirtuoza akordeonu.

 

źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

oprac.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook