Dodana: 8 czerwiec 2021 10:59

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2021 11:07

Suwałki Blues Festival. W tym roku bardziej kameralny i z polskimi wykonawcami

To będą cztery dni wypełnione koncertami bluesowymi w wykonaniu polskich muzyków. 14. edycja Suwałki Blues Festival rozpocznie się 8 lipca i rozegra na mniejszych scenach. Oficjalny program tego wyjątkowego wydarzenia muzycznego zaprezentowali organizatorzy podczas poniedziałkowej (7.06) konferencji prasowej.

Ilustracja do artykułu SBF (1 of 1).jpg

- Od 8 do 11 lipca fani muzyki blues będą mogli cieszyć się dźwiękami swojej ulubionej muzyki na żywo. Po okresie pandemii, ale wciąż w rygorze sanitarnym, powracamy z organizacją Suwałki Blues Festivalu – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Polscy wykonawcy

Na suwalskich scenach zaprezentują się rodzime gwiazdy bluesa, m.in.: Magda Piskorczyk, Sebastian Riedel, Nocna Zmiana Bluesa, Dariusz Kozakiewicz, SBB i Wojciech Waglewski.

- Mimo braku europejskich i światowych sław tej muzyki gwarantuję, że festiwal jak zawsze będzie stał na dużym poziomie artystycznym, jak i organizacyjnym – zapewnił Renkiewicz.

Mniejsze sceny

Artyści wystąpią na ulicy Chłodnej, na Placu Marii Konopnickiej i w parku Konstytucji 3 Maja – czyli bardziej kameralnie, żeby nie generować tłumów. Koncerty, jak zwykle, poprowadzi Jan Chojnacki, znany dziennikarz muzyczny i jednocześnie członek rady artystycznej festiwalu.

- Każdy tęskni za obcowaniem z kulturą na żywo. Cieszę się, że – będąc od początku z festiwalem – możemy zorganizować kolejną edycję. Ludzie przyjeżdżają tutaj pokołysać się, pocieszyć się muzyką, ale także poczuć dobrą atmoseferę – podkreślił Chojnacki.

Suwałki Blues Festival potrwa do 11 lipca. Główną sceną będzie ta w Parku Konstytucji 3 Maja. W ubiegłym roku impreza nie odbyła się z powodu koronawirusa.

W załączeniu program.


oprac
.: Anna Augustynowicz
fot.: archiwum

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook