Dodana: 31 maj 2022 14:22

Zmodyfikowana: 31 maj 2022 18:34

Rozczytane Podlaskie. Druga edycja akcji zainaugurowana

Samorządowcy, szefowie i przedstawiciele podlaskich instytucji i organizacji, służb mundurowych, dziennikarze – łącznie kilkadziesiąt osób – przeczytało bajki dzieciom zgromadzonym w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. W ten sposób we wtorek, 31 maja, rozpoczęła się trwająca przez kolejny tydzień akcja promocji czytelnictwa. Wśród czytających: Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

osoby uczestniczące w wydarzeniu II edycji akcji czytelniczej “ Rozczytane Podlaskie”

Organizatorem akcji, która odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, jest Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku i Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy w Białymstoku.

– Książka jest scenariuszem, a każdy, kto czyta jest reżyserem filmu. Bardzo się cieszę, że ta akcja się rozwija i jest wspierana przez tak ważne osoby – mówił Ryszard Chodyniecki, dyrektor CEN w Białymstoku. 

W tej edycji przedsięwzięcia promowani są autorzy z Podlaskiego: Jakub Sosnowski oraz ubiegłoroczna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego: Celina Zubrycka. To właśnie dzięki stypendium została wydana jest ostatnia książka: „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”, której czytanie rozpoczęło wtorkową akcję. W ciągu najbliższego tygodnia pozycje obu autorów będą prezentowane uczniom szkół biorących udział w akcji.

Małgorzata Sawicka
fot.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook