Dodana: 10 maj 2021 08:56

Zmodyfikowana: 10 maj 2021 14:47

„Witajcie w skansenie!”. Gra terenowa w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

To hasło tegorocznej Nocy Muzeów w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (PMKL). W sobotni wieczór (15.05) godz. 19.00 wszystkich odwiedzających skansen czeka fascynująca przygoda – gra terenowa, która poprowadzi uczestników po najciekawszych miejscach i pozwoli wykazać się wiedzą i sprytem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zdjęcie skansenu z napisem "Witajcie w Skansenie"

Noc Muzeów to wydarzenie wyjątkowe. Czas, kiedy instytucje kultury w całej Europie (nie tylko muzea) zapraszają do siebie zwiedzających nie pobierając opłat za przygotowane atrakcje: wystawy, warsztaty, koncerty. Stworzyło to znakomitą okazję do zdobycia wiedzy o własnym mieście, regionie, ale też do przyjemnie spędzonego czasu w gronie rodziny czy przyjaciół.

Ubiegłej wiosny, z powodu pandemii, po raz pierwszy nie można było w tym dniu zwiedzać, dlatego wiele instytucji kultury przygotowało wydarzenia online. W tym roku po stopniowym zniesieniu obostrzeń Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej wraca do tradycji. Z tej okazji przygotowało grę terenową, podczas której można będzie zgłębiać różne aspekty dawnego życia na wsi, ale też skorzystać z innych atrakcji: poznać zwyczaje ptaków drapieżnych czy tajniki łucznictwa.

Na chętnych graczy będą czekać ciekawe zadania, czasem wymagające cierpliwości, czasem sprawności, czasem sprytu. Zabawa potrwa około dwóch godzin a uczestnicy otrzymają skromne upominki.

Zapisów należy dokonać jak najszybciej dzwoniąc pod nr tel.: 509 336 816, lub wysyłając e mail na adres: edukacja@pmkl.pl

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

oprac.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook