Dodana: 15 marzec 2021 11:32

Zmodyfikowana: 15 marzec 2021 11:54

Warsztaty pisankarskie i palm wielkanocnych w PMKL

Jak pisać pisanki metodą batiku szpilkowego oraz jak wykonać piękne palmy wielkanocne – tej świątecznej tematyce poświęcone były warsztaty zrealizowane w miniony weekend (13-14.03) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej (PMKL). Chętni do udziału w szkoleniu mają jeszcze szansę w najbliższą sobotę i niedzielę.

Instruktorka warsztatów pisankarskich pokazuje dzieciom jak malować pisankę

Zainteresowanie warsztatami jest spore. Odbyły się już w minione dwa weekendy. Prowadzili je pracownicy Muzeum oraz Barbara Tarasewicz, pisankarka z Lipska.

- Podczas warsztatów wykonywania pisanek i kraszanek posługujemy się wzorami odtwarzanymi przez panie z Lipska. Przedstawiają one otaczającą nas przyrodę, np. słońce, zwierzęce łapki, czy tzw. „bocianiuczki”, czyli kształty podobne do bocianich dziobów – mówi Urszula Lengiewicz z działu Edukacja Muzeum w Wasilkowie.

Cykl szkoleń o tej tematyce to już tradycja w PMKL. Ich tegoroczną formę zmieniła panująca pandemia i niezbędny reżim sanitarny.

- Zajęcia odbywają się w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach – dodaje Urszula Lengiewicz.

Kolejne warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę (pisanki) i niedzielę (palmy). Wziąć w nich udział może każdy po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym - tel. 509 336 816

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej to instytucja kultury Samorządu Województwa Podlaskiego.

Małgorzata Sawicka

red.: Cezary Rutkowski

fot. PMKL

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook