Dodana: 10 sierpień 2019 16:32

Zmodyfikowana: 10 sierpień 2019 16:32

Podlaskie zasiliło energią Fair Play Dance Camp 2019

Ponad tysiąc młodych ludzi na parkiecie, światowe gwiazdy tańca i choreografii, a wśród nich kolorowy żubr – 10. jubileuszowy Fair Play Dance Camp w Krakowie odbywa się przy udziale i wsparciu Województwa Podlaskiego. W najważniejszym dniu festiwalu w piątek ( 9 sierpnia br.) podczas mistrzowskich pokazów Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego wręczył nagrody zwycięzcom poszczególnych tanecznych konkurencji.

Ilustracja do artykułu _MG_9998.JPG

Taneczne zmagania i mistrzowskie lekcje rozpoczęły się w Krakowie 4 a potrwają do 14 sierpnia. To wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi najlepszych choreografów i tancerzy z całego świata, pracujących z takimi gwiazdami jak Beyonce, Justin Bieber czy Sia. Na camp przyjechało ponad tysiąc adeptów sztuki tanecznej, którzy mają unikatową okazję spotkania i uczenia się od swoich idoli. Twórcami wydarzenia są pochodzący z Podlaskiego założyciele grupy Fair Play Crew. Podczas jubileuszowej edycję campu wieczór mistrzowski wspierało Województwo Podlaskie.

Showcase - punkt kulminacyjny

 W piątkowe popołudnie na sali krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbył się „showcase”, czyli wydarzenie, podczas którego swoje umiejętności pokazali prowadzący warsztaty wraz z najlepszymi uczniami ze swoich grup. Marszałek Artur Kosicki podczas tego wieczoru wręczył nagrody młodym zwycięzcom poszczególnych kategorii, których wybrali pozostali uczestnicy campu w głosowaniach online. Sam showcase był pełen nawiązań do Województwa Podlaskiego, a tancerzom na scenie towarzyszył charakterystyczny pikselowy żubr - logo Podlaskiego.

 Zabawa, wolność i dobra energia

Podczas campu – co podkreślają jego organizatorzy – nie chodzi tylko o naukę tańca, ale o spotkanie z innymi jego pasjonatami, świetną zabawę i radość. Opowiada o tym m.in. jeden z mistrzów Kapela Marna (pracuje m.in. z Beyonce):

 Na piątkowym showcase z Podlaskiem oprócz Kapela Marna wystąpili inni światowej sławy tancerze m.in.:

 - Ian Eastwood - choreograf, który współpracował m.in.:, z Justinem Bieberem, Childishem Gambino czy Zendayą,

- Bailey Sok - piętnastoletnia tancerka, której profil na Instagramie obserwuje ponad milion osób;

- Natalie Bebko, pracującam.in.: z Sią i Chrisem Brownem,

- Duc Anh Tran - kiedyś uczeń Fair Play Dance Camp, a obecnie tancerz, którego filmy w serwisie YouTube notują setki tysięcy wyświetleń;

 Podczas Fair Play Dance Camp uczestnicy mogą korzystać z wiedzy kilkudziesięciu nauczycieli, którzy reprezentują różne style taneczne, m.in.: house, hip-hop, ragga jam, locking, pop ping, waacking i krump. Oprócz lekcji biorą też udział w specjalnych bitwach do rytmu podawanego przez beatboxerów na krakowskim Rynku Podgórskim, które ściągają setki widzów.

 

Każdy dzień campu kończy specjalna tematyczna sesja muzyczno-taneczna, podczas której prezentują się zaproszenie dj-e i tancerze oraz inni goście. Najlepsi uczestnicy campu mogą także wygrać stypendium na festiwal tańca w Rio de Janeiro w roku 2020.

Strona campu: https://www.fpdancecamp.com/pl/

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/fairplaydancecamp/

 fs, is/red. art

 

 

 

facebook