Dodana: 23 styczeń 2020 14:20

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2020 14:20

Sejneńskie rozmowy. Tym razem gościem będzie Andrzej Strumiłło

Spotkanie ze znakomitym artystą odbędzie się we wtorek, 28 stycznia w Białej Synagodze w Sejnach. Początek o godz. 18.00. Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski. Wstęp wolny!

Ilustracja do artykułu fragment plakatu Andrzej Strumiłło sejneńskie rozmowy.jpg

Andrzej Strumiłło - artysta malarz, rysownik, fotografik, rzeźbiarz, grafik, poeta i podróżnik, aktywny działacz na rzecz rozwoju kultury i ochrony krajobrazu północo-wschodniej Polski. Równie ważną pozycję w twórczości artysty zajmuje wystawiennictwo (architektura i grafika wystawiennicza), scenografia telewizyjna i teatralna, grafika projektowa (projektuje książki, katalogi, plakaty), ilustracja książkowa, eseistyka i publicystyka. Andrzej Strumiłło jest także inicjatorem, organizatorem i kuratorem wielu wystaw i plenerów, mieszka i pracuje w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie.

 

Sejneńskie rozmowy to cykl spotkań zainicjowany w Pograniczu na początku 2019 roku. Zapraszani goście – autorytety zarówno młodego jak i starszych pokoleń – wśród których są wybitni aktorzy, działacze społeczni, edukatorzy, artyści – tak z Polski i całego świata, jak i ci dobrze znani lokalnej społeczności, pochodzący z Sejneńszczyzny, rozmawiają o sprawach ważnych, aktualnych problemach nurtujących współczesnego człowieka. Pomysłodawczynią cyklu jest Bożena Szroeder,  rozmowy prowadzi Krzysztof Czyżewski, miejscem spotkań jest Biała Synagoga w Sejnach – zwana sejneńską agorą – czyli przestrzeń idealna do wymiany poglądów, dzielenia się różnymi punktami widzenia, komentowania rzeczywistości z coraz to innej perspektywy. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty.

 

Do tej pory gośćmi Sejneńskich rozmów byli: Łona, Radek Liszewski, Mikołaj Trzaska, sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Henryk Usowicz, Robert Wojczulis, Maja Komorowska, Natalia Szroeder, sejneńskie nauczycielki: Barbara Kukolska, Jolanta Olsztyn, Hanna Tomal, lekkoatletka Maria Andrejczyk, Ludwika i Henryk Wujcowie, Krzysztof Zanussi.

 

Sejneńskie Rozmowy

źródło: Ośrodek "Pogranicze-sztuk, kultur, narodów"
oprac.ak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook