Dodana: 7 grudzień 2019 09:26

Zmodyfikowana: 7 grudzień 2019 09:26

Pogranicze zaprasza – spektakl poetycki w wykonaniu Mai Komorowskiej

W najbliższą sobotę, 7 grudnia w Białej Synagodze odbędzie się spektakl poetycki w wykonaniu Mai Komorowskiej - wybitnej aktorki, która w Sejnach gości już kolejny raz. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Ilustracja do artykułu Spektakl poetycki Mai Komorowskiej.jpg

"Przeminęły cieniem – Shoah w listach i w wierszach" to spektakl poetycki, w który wkomponowane zostały listy pisane z tomaszowskiego getta i z Auschwitz oraz wiersze poetów polskich – Tuwima, Szymborskiej, Brandstaettera, Zagajewskiego, Miłosza, Słonimskiego, Broniewskiego, Mangera, Herberta, Ginczanki, Baczyńskiego.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Przeminęły cieniem – Shoah w listach i wierszach

Spektakl poetycki w wykonaniu Mai Komorowskiej

7 grudnia (sobota), godzina 17.00

Biała Synagoga w Sejnach

Wstęp wolny

 

 

Maja Komorowska (Maria Tyszkiewicz) - ur. 23 grudnia 1937 r. w Warszawie. Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie gra w Teatrze Współczesnym („Mimo wszystko” Johna Murrella w reż. Waldemara Śmigasiewicza) i gościnnie w Teatrze Dramatycznym („Szczęśliwe dni” Samuela Becketta). Od wielu lat jeździ na spotkania z publicznością. Rozmawia o swojej pracy i ważnych dla niej ludziach. Czyta wiersze wybitnych poetów oraz fragmenty swoich książek.

Zaangażowana w sprawy społeczne; w czasach stanu wojennego pracowała w Prymasowskiej Radzie Społecznej oraz w Komitecie Pomocy Internowanym i ich Rodzinom, później w S.O.S z Jackiem Kuroniem. Dziś jest członkiem Rady Hospicjum Onkologicznego.

 

W 1993 roku ukazała się książka Mai Komorowskiej 31 dni maja (Wydawnictwo Tenten), w 2004 roku książka Barbary Osterloff Pejzaż, Rozmowy z Mają Komorowską (Oficyna Wydawnicza Errata), w 2014 r. Pytania, które się nie kończą – rozmowy z Tadeuszem Sobolewskim (wydanie: Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Wyd. Czuły Barbarzyńca Press). W roku 2017 - Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską dawne i nowe Barbary Osterloff (wydanie: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego).

 

MAJA KOMOROWSKA W POGRANICZU

Spotkanie 18-19 maja 2019

Sejneńskie Rozmowy. Spotkanie z Mają Komorowską 22 lutego 2019

 

źródło: Ośrodek "Pogranicze- sztuk, kultur, narodów"

facebook