Dodana: 21 maj 2021 08:35

Zmodyfikowana: 21 maj 2021 08:35

Koncert online pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na muzyczne spotkanie online z twórczością Zbigniewa Wodeckiego. 22 maja, w rocznicę śmierci artysty, na kanale YouTube i profilu Facebook Opery i Filharmonii Podlaskiej będzie można wysłuchać koncertu „Z Tobą chcę oglądać świat”.

Ilustracja do artykułu wodecki.jpg

6 maja ubiegłego roku, w 70. rocznicę urodzin Zbigniewa Wodeckiego, Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP) zaprezentowała symboliczny recital pamięci artysty w wykonaniu solistów - Doroty Białkowskiej i Bartłomieja Łochnickiego, przy akompaniamencie Marcina Nagnajewicza.

Po roku OiFP wraca do tego repertuaru, a dzięki wytężonej pracy zaprasza na wyjątkowy koncert online. W jego programie znalazło się kilkanaście niezapomnianych utworów, m.in. „Zabiorę Cię dziś na bal”, „Zacznij od Bacha”, „Nad wszystko uśmiech Twój” i oczywiście „Z Tobą chcę oglądać świat”.

Koncert do obejrzenia 22 maja 2021 r. o godz. 19:00 na kanale Youtube i profilu Facebook Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Współorganizatorem koncertu jest Białostocka Akademia Musicalowa.

Podczas koncertu wystąpią następujący artyści: Dorota Białkowska – wokal, Bartłomiej Łochnicki – wokal, Marcin Nagnajewicz – kierownictwo muzyczne i opracowanie muzyczne oraz fortepian, Kamil Skorupski – saksofon, Cezary Just – kontrabas, Marcin Jadczak – perkusja.

Więcej informacji o programie na stronie OiFP.

źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
oprac.: Paulina Dulewicz

 

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook