Dodana: 30 czerwiec 2021 14:36

Zmodyfikowana: 30 czerwiec 2021 15:02

Wystawa Witolda Charko w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Ciechanowianin Witold Charko to autor pejzaży malowanych głównie pędzlem lub szpachelką. W jego dorobku jest około 180 dzieł. Część z nich zostanie zaprezentowana w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Wystawa dostępna będzie od 8 lipca.

Plakat promujący wernisaż

Witold Charko urodził się w 1931 r. w Wajkowie nad Bugiem. W wieku dziewięciu lat, wraz z rodziną, został przesiedlony do Malewicz. Po powrocie do rodzinnej wsi, kontynuował naukę w Szkole Podstawowej w Siemiatyczach. W Bielsku Podlaskim ukończył Liceum Pedagogiczne, natomiast w Białymstoku - Studium Nauczycielskie.

W 1968 r. osiadł na stałe w Ciechanowcu, gdzie podjął pracę kierownika Szkoły Podstawowej. Po reformie administracyjnej w 1975 r. objął też stanowisko kierownika szkół gminnych. Swoje funkcje pełnił do 1984 r. Działalność pedagogiczną poświęcił m.in. nauczaniu wychowania muzycznego, w tym gry na akordeonie.

Pasję malarską wzbudził w nim przyjaciel, Stanisław Sierocki jeszcze w latach 90. XX w. Jest autorem ok. 180 dzieł, głównie pejzaży malowanych pędzlem lub szpachelką.

Wernisaż odbędzie się 8 lipca, o godzinie 12, w siedzibie Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu (ul. Pałacowa 5). 

źródło: Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook