Dodana: 21 październik 2020 11:51

Zmodyfikowana: 21 październik 2020 11:51

Muzeum w Ciechanowcu zamknięte do odwołania

Zamknięte dla odwiedzających zostały ekspozycje i wtrzymana oferta wynajmu. Odwołano 40. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich oraz festyn „Jesień w polu i zagrodzie”. Na przyszły rok przesunięto też Konkurs na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa. Decyzja o zamknięciu Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu została podjęta w związku z panująca epidemią.

siedziba Muzeum Rolnictwa, pałac hr. Starzeńskich  - wejście główne

 „W związku z rosnącą liczbą zakażeń spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, muzeum zostaje zamknięte dla zwiedzających do odwołania. Wstrzymana zostaje także oferta w zakresie wynajmów.”  – poinformowano w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Muzeum.

W związku z sytuacją epidemiczną, muzeum przesunęło na przyszły rok realizację 16. edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim w 2020 roku zostaje przesunięta na 2021 rok.
Wszystkie zgłoszenia, które Muzeum Rolnictwa otrzymało lub otrzyma w roku bieżącym, będą oceniane przez jury w 2021 roku, dlatego organizatorzy konkursu zachęcają do nadsyłania zgłoszeń obiektów spełniających regulamin.

W związku z sytuacją epidemiczną nie odbędzie się też zaplanowana na początek grudnia 40. edycja  Konkursu Gry na Instrumentach Pasterskich. Zrezygnowano również z organizacji plenerowej imprezy „Jesień w polu i zagrodzie”.

 

źródło: Muzeum Rolnictwa im. K. Kluka w Ciechanowcu
oprac. Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook