Dodana: 29 wrzesień 2020 10:40

Zmodyfikowana: 20 styczeń 2021 15:11

"Chatbot Kluk" - zapytaj księdza Kluka o muzeum !

Wejdź na fanpage Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu i zeskanuj dostęp do ponad 300 gatunków roślin leczniczych – aplikacja „Chatbot Kluk” odpowiada na pytania dotyczące ciechanowieckiego muzeum

Plakat "Chatbot Kluk" - zapytaj księdza Kluka o muzeum !

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka pozyskało środki z programu NCK „Kultura w sieci” na stworzenie aplikacji mobilnej „Chatbot Kluk”. Program w oparciu o technologię przetwarzania języka naturalnego odpowiada na pytania dotyczące ciechanowieckiego muzeum. Za jego pośrednictwem goście mogą sprawdzić m in. godziny otwarcia instytucji, ceny biletów, dojazd, informacje o bieżących i nadchodzących wydarzeniach, zapoznać się z działalnością muzeum – poznać historię instytucji, dowiedzieć się o zakresie jej działalności, uzyskać informację o wystawach stałych bez wychodzenia z domu. Poza wyżej wspomnianymi, aplikacja umożliwia dostęp do dwóch modułów. Pierwszy to „Zielnik” tj. przewodnik po ziołach , który umożliwia rozpoznawanie wybranych gatunków ziół, ich właściwości i zastosowania. Kolejny moduł to „Retrotechnika”, który daje turystom dostęp do największej w kraju kolekcji zabytkowych, sprawnych technicznie lokomobil parowych (11 sztuk) oraz ciągników (57 sztuk).

 

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Celem programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.


Zamieszczony film pochodzi od podmiotu zewnętrznego. Materiał będący w posiadaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, nie został przez niego, ani na jego rzecz wytworzony, ani nabyty. W związku z tym nie stosuje się do niego przepisów Ustawy dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

źródło: Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
oprac. Aneta Kursa

 

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook