Dodana: 13 lipiec 2021 10:22

Zmodyfikowana: 13 lipiec 2021 10:24

Wakacje z Muzeum Podlaskim. Mali i więksi odkrywcy na tropie skarbów przeszłości!

Lato w muzealnych wnętrzach nie musi być nudne! Udowadnia to wakacyjna oferta Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Będzie można zajrzeć w niedostępne zazwyczaj zakamarki budynków, odbędą się interaktywne zajęcia, dawne gry i zabawy. Prowadzący podzielą się wiedzą o sowach, ziołach czy lampionach. Zdradzą też m.in. tajemnice dawnej urody. Wszystko to okraszone pozytywnym nastrojem i dobrą zabawą. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami, jakie przygotowało Muzeum na najbliższe tygodnie.

Na tle ratusza napis: Wakacje z Muzeum Podlaskim.

Na spotkanie z sowami zaprasza białostocki oddział Muzeum. Placówka przygotowała dla najmłodszych letnie warsztaty, towarzyszące najnowszej wystawie czasowej „Faktura koloru. Antoni Szymaniuk 1921–1994”. Efektami spotkań będą własnoręcznie wykonane mozaiki i prace, których głównymi bohaterkami będą właśnie sowy!

Wakacje z sowami w białostockim ratuszu

***

Interaktywne zajęcia dla dzieci czekają w białostockim Muzeum Historycznym. Jakie są sekrety dawnej urody? Co wspólnego z Białymstokiem mają śledzie, balony i żubr? Jak doszło do tego, że pieniądz stał się środkiem płatniczym? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy placówki.

Sprawdź, co dokładnie oferuje Muzeum Historyczne tego lata

***

Na poszukiwanie skarbów zaprasza Muzeum w Tykocinie. W programie m.in. gra miejska i spacery historyczno-przyrodnicze.

Garść informacji o tropieniu skarbów w mieście króla Zygmunta Augusta w artykule: Na tropach tykocińskich skarbów

***

Tajemnice willi przy Świętojańskiej 17 i najciekawsze przygody z życia rzeźbiarza, a to wszystko przekazane przez... kota. Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku wakacyjnie i „od kuchni”

***

Strzelanie z łuku, krokiet, wolant, nauka tworzenia portretów, a także garść informacji o tradycji oświetlania i dekorowania otoczenia lampionami. W okresie wakacyjnym Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia interaktywne

***

Zioła światłem malowane, domowy przyprawnik, zapachy podróży, mydełka zielarki – wycieczkę po ziołolecznictwie i aptekarstwie w regionie proponuje na wakacje Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

Wakacyjny zielnik w bielskim Muzeum Obojga Narodów.


oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook