Dodana: 7 lipiec 2021 09:39

Zmodyfikowana: 14 lipiec 2021 22:19

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku wakacyjnie i „od kuchni”

Tajemnice willi przy Świętojańskiej 17 i najciekawsze przygody z życia rzeźbiarza, a to wszystko przekazane przez... kota. Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na nietypowe odkrywanie placówki.

Drewniany budynek wśród drzew.

Wakacyjne zwiedzanie odbywa się z zeszytem edukacyjnym Alf i ja. Przewodnikiem po Muzeum jest kot Ralf – przyjaciel Alfonsa Karnego, który odkryje przed dziećmi tajemnice willi przy Świętojańskiej 17 i opowie o najciekawszych przygodach z życia rzeźbiarza.

Zeszyty edukacyjne i ołówki są dostępne bezpłatnie od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia placówki. Należy zakupić bilet wstępu na wystawę lub odwiedzić Muzeum w dzień bezpłatnego wstępu na wystawę stałą – we wtorek. Nie obowiązują zapisy.

Mój dom – moje muzeum

Niezwykłą twórczość słynnego białostockiego rzeźbiarza, ze szczególnym uwzględnieniem jego najznakomitszych rzeźb tworzących Galerię Wielkich Polaków, poznają grupy zorganizowane. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymają zeszyt edukacyjny Inny wymiar Twojego domu, który zainspiruje ich do zaaranżowania własnej galerii rzeźby i pogłębienia wiedzy o naszym regionie i jego wielokulturowości.

Ta oferta wymaga wcześniejszej rezerwacji pod numerem tel.: 509 336 862.

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku jest oddziałem Muzeum Podlaskiego, instytucji podlegającej samorządowi województwa.

źródło: Muzeum Podlaskie
oprac.: Anna Augustynowicz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: archiwum, Mateusz Duchnowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook