Dodana: 7 listopad 2019 12:35

Zmodyfikowana: 7 listopad 2019 12:35

Boris Hesin. Witebsk. Obrazy

Wernisaż 7 listopada 2019 r. o godz. 17.00, Wielka Synagoga w Tykocinie, ul. Kozia 2 Wystawa eksponowana od 7 listopada 2019 r. do 29 lutego 2020 r.

Ilustracja do artykułu BORIS HESIN. WITEBSK. OBRAZY - wystawa Muzeum w Tykocinie zdj.2 Witebsk.jpg

Boris Hesin urodził się w 1945 roku w miejscowości Safronowo w Rosji, ale jego formacja artystyczna ściśle związana jest z Witebskiem (obecnie na Białorusi), gdzie autor odebrał edukację artystyczną i spędził większość dorosłego życia. Początkowo zajmował się nie tylko malarstwem, był również muzykiem jazzowym. Od 2001 roku mieszka i tworzy w Niemczech, stale jednak współpracując z witebskimi instytucjami artystycznymi kultywującymi tradycje swoich największych mistrzów – Marka Chagalla i Kazimierza Malewicza.
Obrazy Borisa Hesina, które zostaną zaprezentowane w Tykocinie, to głównie martwe natury: kwiaty, wazony, dzbany, butelki, owoce – bo jak napisała krytyk Tatiana Pasternak, słusznie nazywają go mistrzem martwej natury. Na wystawie jest też kilka krajobrazów, w większości malowanych w stylistyce podobnej do martwych natur – znajdziemy na nich witebski ratusz, kościoły, klasztory i drzewa.

Wystawa pod patronatem Burmistrza Miasta Tykocina

mat.org.
oprac.ak

 

facebook