Dodana: 31 grudzień 2019 12:09

Zmodyfikowana: 31 grudzień 2019 12:09

Ukazał się trzeci numer nieregularnika Epea

Rozmowa z raperem „Cirą”, opowieść o związkach teatru z literaturą i projekcie (HashTak) Witkacy, jubileusz 25-lecia Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Franciszka Karpińskiego, relacja z Światowego Kongresu Poetów, jaki odbył się jesienią w Indiach, a ponadto nowości wydawnicze, recenzje książek, poezja i proza, zarówno twórców z województwa podlaskiego, jak i z innych części Polski – tak w skrócie opisać można najnowszy, trzeci już numer nieregularnika „Epea. Pismo literackie”, którego wydawcą jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu epea 3.JPG

Motywem przewodnim trzeciego numeru literackiego nieregularnika jest podróż – zarówno ta dosłowna, jak i metaforyczna. "Literatura wydaje mi się jedną z najciekawszych form zapisu wrażeń i emocji, towarzyszących podróży" – pisze we wstępie Justyna Sawczuk, redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie” i podkreśla, że stworzenie pisma było możliwe dzięki tym, którzy próbują swoich sił w roli literatów oraz życzliwości uznanych już twórców.

Wśród autorów tekstów znaleźli się m. in. ks. Jan Sochoń, Katarzyna Droga, Krystyna Konecka, Regina Kantarska-Koper, Janina Osewska, Józefa Drozdowska, Halina Alfreda Auron, Patryk Ołdziejewski, Dorota Sokołowska czy krakowski poeta Eligiusz Dymowski.

Trzeci numer nieregularnika „Epea.Pismo literackie” będzie dostępny już niebawem w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Szczegóły pod nr tel. 85 67 67 241.

facebook