Dodana: 8 lipiec 2020 08:35

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2020 08:35

Spotkanie online z Renatą Piątkowską

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w najbliższą środę (8.07) o godz. 12.00 na spotkanie online z Renatą Piątkowską pt. „Czytelnikom małym i dużym województwa podlaskiego”.

Ilustracja do artykułu RENATA PIATKOWSKA.jpg

Renata Jadwiga Piątkowska - jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek książek dla dzieci. Jest absolwentką socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka w Bielsku Białej. W wolnych chwilach uprawia jazdą konną. Na wniosek dzieci przyznano Jej tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu. Jest autorką ponad 30 książek dla dzieci m.in. „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Piegowate opowiadania”, „Nie ma nudnych dni”, „Na wszystko jest sposób”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „A może będzie właśnie tak”, „Cukierki”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”, „To się nie mieści w głowie”, „Mądra głowa zna przysłowia”, „Zbój: Opowiadania o koniach i konikach”.

Spotkanie zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki. Można w nim uczestniczyć za pośrednictwem Facebook'a - link do fanpage'a Książnicy.


źródło: Książnica Podlaska
fot. Kacper Piątkowski
oprac. Anna Augustynowicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook