Dodana: 12 czerwiec 2019 16:08

Zmodyfikowana: 12 czerwiec 2019 16:08

Pracownicy Książnicy Podlaskiej „uwolnili” książki

Romanse, powieści przygodowe, sensacyjne i obyczajowe oraz książeczki dla dzieci, woluminy wycofane z biblioteki, tzw. dublety oraz nowe publikacje wydane przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – w sumie 50 woluminów znalazło nowych właścicieli w ramach plenerowej akcji „Uwolnij książkę!”.

Pracownicy Książnicy Podlaskiej rozdają przechodniom książki.JPG

W samo południe pracownicy Książnicy Podlaskiej, ubrani w żółte koszulki, rozpoczęli spacer wzdłuż ul. Marii Skłodowskiej-Curie, obdarowując przechodniów książkami i  zachęcając, by po przeczytaniu danej lektury, przekazali ją kolejnym osobom.

- Naszą misją jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, dlatego też postanowiliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji bookcrossingowej i zachęcić ludzi w przestrzeni miejskiej do sięgnięcia po książkę i podzielenia się nią z innymi – mówi Dorota Łuckiewicz, wicedyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Nie po raz pierwszy pracownicy Książnicy Podlaskiej starają się dotrzeć do czytelników w Białymstoku w nietypowy sposób, poza murami biblioteki. Do tej pory plenerowe akcje, podczas których można było zdobyć książki, organizowane były na Rynku Kościuszki oraz na plaży Dojlidy.

źródło: Książnica Podlaska

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook