Dodana: 28 styczeń 2020 09:35

Zmodyfikowana: 28 styczeń 2020 09:35

II Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”

W sobotę, 8 lutego 2020 r. o godz. 11.30 w audytorium budynku głównego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A) odbędzie się II Turniej Jednego Wiersza pod hasłem „Niech zwycięży poezja”. Turniej będzie towarzyszył III Sejmikowi Poetyckiemu, organizowanemu w ramach IV edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Ilustracja do artykułu Turniej jednego wiersza 2019.JPG

Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja” poprowadzi jego pomysłodawca - poeta Eligiusz Buczyński. Zasady są proste: jeden, niepublikowany wcześniej i niezgłaszany do innych konkursów wiersz swojego autorstwa (w języku polskim) należy przesłać do 3 lutego 2020 r. na adres e-mail: dzialpromocji@ksiaznicapodlaska.pl w tytule wpisując: TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA.

Zgłoszone teksty zostaną odpowiednio oznaczone i przygotowane do prezentacji na turnieju. Każdy z uczestników wylosuje wiersz, który zaprezentuje, oznacza to że autorzy usłyszą swój utwór w interpretacji innego uczestnika turnieju. Odczytanie wylosowanego utworu poetyckiego jest warunkiem uczestnictwa w konkursie.

Na zwycięzców czeka nagroda w postaci publikacji wyróżnionych tekstów w nieregularniku „Epea. Pismo literackie”.

Turniej odbędzie się 8 lutego 2020 r. (sobota) o godz. 11.30 w audytorium budynku głównego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie14 A.

 

źródło: Książnica Podlaska

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook