Dodana: 9 sierpień 2019 16:06

Zmodyfikowana: 9 sierpień 2019 16:06

Kręci się na Podlasiu, czyli raperzy w działaniu

Młodzież z drużyn harcerskich Buki z Czeremchy i z Milejczyc oraz z Domu Dziecka z Białowieży bierze udział w edukacyjno-kulturalnym projekcie pn.: „SIĘ KRĘCI”. To cykl warsztatów z tworzenia rapu i teledysków a przy tym odkrywania siebie.

Ilustracja do artykułu sie kręci-fb.jpg

Projekt Centrum Inicjatyw Międzykulturowych „Horyzonty" trwa trzy miesiące – rozpocżął się w połowie lipca obozem w Machnaczu (gm. Czarna Białostocka), gdzie uczestnicy uczyli się pisać teksty, rapować, mieli zajęcia z ekspresji scenicznej a także komunikacji interpersonalnej. Warunki nie były łatwe, bo jak napisali nam organizatorzy obozu: „Uczestnicy SIĘ KRĘCI wylądowali w chatce, gdzie wodę czerpali ze studni, a posiłki przygotowywali na ogniu. Nic nie było podstawione pod nos.”

Następnym etapem były kolejne spotkania na Podlasiu: w Kleszczelach i miejscowości pn. Rogoziński Most. Tam warsztatowicze pod okiem profesjonalistów pracowali nad swoim stylem rapowania, uczyli się kręcić teledyski: zajęcia zarówno scenariuszowe, reżyserskie, operatorskie, jak też z pracy na planie zdjęciowym. Dzięki pracy z trenerami uczyli się też poznawanie i umacniania siebie a także lepszego funkcjonowania w grupie i zespole.

Projekt jest w toku – pod koniec sierpnia uczestnicy programu rozpoczną przygotowania do wielkiego finału, jakim będzie występ przed publicznością i premiera nagranych przez nich teledysków – 29 września br.w Hajnówce.

 Projekt SIĘ KRĘCI 2018 jest realizowany przez we współpracy z  Domem Dziecka w Białowieży, MOKSiR w Kleszczelach, 104 Wielopoziomową Środowiskową Drużyną Harcerską Buki- z Czeremchy i Milejczyc, a dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/siekreci111/

Fot. Sie Kręci - fb

mat. org/opr.art

facebook