Dodana: 17 maj 2019 09:32

Zmodyfikowana: 17 maj 2019 09:32

„Baśń o Rycerzu bez konia”! Debiutancka sztuka Marty Guśniowskiej na scenie BTL

„Baśń o Rycerzu bez konia” powstała 15 lat temu. Ta pełna humoru, rozśpiewana opowieść stała się hitem wielu scen teatralnych w Polsce i za granicą. Teraz również białostoccy widzowie będą mogli poznać pewnego dzielnego rycerza, któremu do pełni szczęścia brakuje drugiej połówki. Premiera już w najbliższą sobotę 18 maja na scenie kameralnej BTL.

Ilustracja do artykułu BoRbKKo_Gudalewski_03.jpg

„Dawno, dawno temu, był sobie Rycerz bez Konia. I był z tego powodu bardzo nieszczęśliwy. Wszyscy waleczni Rycerze mieli przecież swoje Konie – On jeden jedyny nie miał. Gdybyż tylko wiedział, że gdzieś tam, w świecie, jest Koń w sam raz dla Niego – taki Koń bez Rycerza – na pewno byłoby Mu lżej… .”
- To opowieść o tym, że warto mieć marzenia i że jeżeli mocno się w nie wierzy, to one się spełniają– mówi autorka „Baśni…” Marta Guśniowska – Jest to też opowieść o tym, że każdy ma kogoś ważnego, przeznaczonego tylko sobie, może tylko czasem trzeba za tą swoją drugą połówka się rozejrzeć – dodaje.

„Baśń o Rycerzu bez konia” to przedstawienie familijne skierowane do widzów przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Zostało zrealizowane przez czołowych artystów węgierskiej sceny lalkowej – sztukę wyreżyserował András Veres , a  autorem scenografii jest Erik Grosschmid. Muzykę skomponował  Bogdan Szczepański.

W spektaklu wystąpią Grażyna Kozłowska, Sylwia Janowicz-Dobrowolska, Ewa Żebrowska, Magdalena Dąbrowska, Jacek Dojlidko, Krzysztof Bitdorf i Mirosław Janczuk (inspicjent).
Premiera odbędzie się w sobotę (18.05) o godz 16.00 na scenie kameralnej Białostockiego Teatru Lalek.

O tym kiedy jeszcze będzie można zobaczyć znakomitą sztukę Marty Guśniowskiej można się dowiedzieć na stronie Białostockiego Teatru Lalek .

 

oprac.ak
fot. BTL/Bogumił Gudalewski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook