Dodana: 3 styczeń 2015 11:52

Zmodyfikowana: 3 styczeń 2015 11:52

Dorota Sokołowska wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki "Tutaj jestem"

Dziennikarka Radia Białystok  Dorota Sokołowska wygrała Ogólnopolski Konkurs Literacki "Tutaj jestem" organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Jej zbiór reportaży "Dźwiękoczułość" uznano za najlepszy spośród kilkunastu zgłoszonych projektów.

- Te teksty przywracają pamięć o postaciach związanych z życiem kulturalnym Białegostoku - mówi autorka Dorota Sokołowska. - Radio jest ulotne, tu historie trwają chwilę i znikają w eterze, opisanie bohaterów zatrzymuje, unieruchamia ich w słowach, zdaniach na dłużej. Te reportaże to spotkania z konkretnymi ludźmi: Piotrem Sawickim, rodziną Bukowskich, Teresą Kudelską, Wiesławem Szymańskim, Bolesławem Augustisem...
 
Książkę "Dźwiękoczułość" wydał Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Jak mówi Izabela Dąbrowska z WOAK reportaże Doroty Sokołowskiej urzekły jurorów formą. A w wersji drukowanej przypominają album ze zdjęciami. Każdy reportaż otwiera zdjęcie bohatera, później snuje się pełna emocji, dziennikarskiej rzetelności, ale też dużej literackiej wrażliwości opowieść o nim.
 
Książki na razie nie można kupić. Będzie można się z nią zapoznać podczas spotkania promującego to wydawnictwo w drugiej połowie stycznia w WOAK.

Źródło: Radio Białystok
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/119951

 

facebook