Dodana: 27 styczeń 2012 10:43

Zmodyfikowana: 6 marzec 2015 09:34

Żyjemy Razem- podsumowanie projektu

28 grudnia w Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej w Szczytach-Dzięciołowie odbyło się uroczyste podsumowanie 2-letniego projektu  koordynowanego przez  Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego „ŻYJEMY RAZEM”.

Spotkanie rozpoczął monodram pt. „JA J U POLI VERBOJU ROSŁA” w wykonaniu Joanny Stelmaszuk, absolwentki  Akademii Teatralnej Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku.

Zaproszonym gościom  – koordynatorom i realizatorom warsztatów i wystaw w 12 miejscowościach naszego województwa oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli w projekcie – w imieniu Departamentu - pogratulował i podziękował Anatol Wap.

Jednym z owoców dwuletnich działań jest publikacja, w której redaktor – Katarzyna Niziołek (socjolog na UwB) zawarła m.in. rozmowy o wielokulturowości, wybrane scenariusze zajęć, opisy prowadzonych warsztatów. Do książki dołączona jest również płyta z filmem przygotowanym przez TV Białystok, będąca relacją  z realizowanego projektu. Wydawcom zależy, aby książka trafiła do  nauczycieli i instruktorów zajmujących sie edukacją międzykulturową- zobacz książkę

W Szczytach-Dzięciołowie odbyła się promocja tej publikacji połączona z rozmowami i dyskusją,
w czasie której  szczególną uwagę zwrócono na konieczność kontynuacji tego typu działań, zwłaszcza wobec zdarzających się coraz częściej w województwie podlaskim przejawów nietolerancji
i ksenofobii.

Goście odwiedzili również obiekty Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach i wysłuchali gospodarza – Doroteusza Fionika, który opowiedział o działalności tej placówki.

Film "Żyjemy razem" pod linkiem:
http://www.tv.wrotapodlasia.pl/index.php?a=movie/show&id=839

facebook