Dodana: 13 czerwiec 2017 13:21

Zmodyfikowana: 13 czerwiec 2017 13:21

Andrzej Strumiłło w Augustowie

Wernisażem wystawy prac prof. Andrzeja Strumiłły Augustowskie Placówki Kultury rozpoczęły cykl wydarzeń związanych z rokiem Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Przed nami jeszcze promocja najnowszej książki artysty.

Ilustracja do artykułu Wernisaż wystawy prac A. Strumiłły (1).jpg

W czwartek, 8 czerwca w Małej Galerii APK odbył się wernisaż pierwszej w Augustowie wystawy prac malarskich profesora Andrzeja Strumiłły, zorganizowanej z okazji 90. rocznicy urodzin malarza. Unikalną ekspozycję pt. „Obrazy”, składającą się z 11 prac, powstałych głównie w 2016 roku, które Artysta-Jubilat podczas wernisażu określił mianem „osobistych”, można oglądać jeszcze do końca czerwca.

A już 5 lipca o godz. 18:00 prof. Andrzej Strumiłło odwiedzi Augustów ponownie. Tym razem, spotka się w Hotelu Warszawa z miłośnikami lteratury i opowie o swojej najnowszej książce pt. „Dom – Maćkowa Ruda”. To album składający się z kilkuset zdjęć miejsca, w którym mieszka Profesor – Maćkowej Rudy, jej okolic, mieszkańców i przyrody. Publikacja, wydana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nad Czarną Hańczą”, ukazała się z okazji Roku Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie – wstęp bezpłatny.

źródło: Augustowskie Placówki Kultury 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook