Dodana: 23 luty 2011 09:42

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2015 11:28

Aktorzy Teatru Wierszalin

Rafał Gąsowski

Aktor. Uczył się na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W 1999 roku zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru na Woli im. T. Łomnickiego w "Pamiętniku okresu dojrzewania" wg. W. Gombrowicza. Od 2000 roku współpracuje z Teatrem i Fundacją Wierszalin. W latach 2000-03 był zatrudniony w Teatrze "Banialuka" w Bielsku-Białej, a w 2004 roku w Teatrze "Baj Pomorski" w Toruniu. Od 2006 jest etatowym aktorem Teatru Wierszalin w Supraślu.

role m.in."Pamiętnik okresu dojrzewania" (Teatr na Woli), "Ofiara Wilgefortis"(Teatr Wierszalin),"Mr.Scrooge","Cyrk Dekameron"(Bielsko-Biała),"Św.Edyp", "Bóg Niżyński", "Wierszalin. Reportaż o końcu świata", "Marat-Sade", "Statek Błaznów", "Traktat o manekinach" (Teatr Wierszalin)

reżyseria: "Życie snem", "Plastynaci" (Teatr Wierszalin) 

Dariusz Matys


Sam o sobie: Moi rodzice i dziadkowie i wszyscy o których pamiętam pochodzą z Białostocczyzny, więc i ja stąd jestem. Postanowiłem zostać aktorem (cokolwiek to znaczy). Pojechałem do Krakowa, żeby uczyć się od mistrzów. Pozwolili mi mówić o sobie - aktor. Grałem już w krakowskich teatrach: Stu, Kto i W.Siemaszkowej w Rzeszowie, aż wróciłem do swoich i jestem tu.


Sylwia Nowak


 
Urodziła się 21 lutego 1987 roku w Siemiatyczach w woj. podlaskim. Absolwentka Akademii Teatralnej Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku w 2011 roku. Jeszcze w czasie studiów współpracowała z Teatrem Wierszalin przy spektaklu „Marat Sade”. Po studiach, przez 3,5 roku zatrudniona w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Tam zagrała w nagradzanym spektaklu „Le filo fable” w reż. Joanny Gerigk oraz w innych przedstawieniach. Jednak pamięć o Teatrze Wierszalin i pierwszych doświadczeniach scenicznych spowodowały, że powróciła na Podlasie. Do teatru, który jako pierwszy ją zachwycił i zainspirował mistyką pogranicza.


Mateusz Krzyżewski

Pochodzi z Białegostoku, gdzie studiuje aktorstwo na Wydziale Sztuki Lalkarskiej. Szkołę ukończy w roku 2017. Rozpoczęcie przygody z Teatrem Wierszalin jest jego debiutem na profesjonalnej scenie.


Monika Kwiatkowska

Ur. 21 grudnia 1982 roku w Elblągu. W 2009 roku ukończyła studia aktorskie na wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Jej przygoda z Teatrem Wierszalin zaczęła się kilka lat temu spektaklem "Statek Błaznów" w reżyserii Piotra Tomaszuka. Od tego czasu kilkakrotnie współpracowała z teatrem jako aktorka gościnna. Od niedawna dołączyła do zespołu na stałe. 

facebook