Dodana: 21 listopad 2019 12:27

Zmodyfikowana: 22 listopad 2019 12:53

Weź udział w konsultacjach. Zapisz się na spotkanie!

Samorząd województwa rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030. Spotkania na temat dokumentu odbędą się w Augustowie, Hajnówce, Wysokiem Mazowieckiem i Białymstoku.

Ilustracja do artykułu 4p_poziomo_biale.jpg

Strategia to kluczowy dokument, który określi cele i kierunki rozwoju regionu na najbliższe lata. Będzie również podstawą przy konstruowaniu ważnych dokumentów, m.in. programu regionalnego na lata 2021-2027 czy kontraktu z rządem.

 

Podczas konsultacji mieszkańcy województwa będą mieli możliwość wyrazić swoją opinię na temat tego strategicznego dokumentu, zgłosić uwagi do projektu. Doskonałą ku temu okazją będą spotkania konsultacyjne.

 

Spotkania w subregionach

Spotkania konsultacyjne samorząd województwa organizuje w czterech miastach, w każdym z subregionów, tak, aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli wziąć w nich udział. Podczas każdego z tych spotkań przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i eksperci, którzy współtworzyli projekt SRWP, przedstawią główne założenia projektu, a także odpowiedzą na pytania uczestników.

 

Spotkania odbędą się:

  • w Augustowie – 27 listopada 2019 roku (subregion suwalski),
  • w Hajnówce – 29 listopada 2019 roku (subregion bielski),
  • w Wysokiem Mazowieckiem – 6 grudnia 2019 roku (subregion łomżyński),
  • i w Białymstoku – 16 grudnia 2019 roku (subregion białostocki).

 

Aby wziąć w nich udział, trzeba zarejestrować się poprzez formularz, dostępny na stronie www.strategia.wrotapodlasia.pl. W mailu potwierdzającym zostanie wysłana informacja na temat miejsca i planu godzinowego tych spotkań.

 

Formularz on-line 

Uwagi na temat projektu można będzie zgłaszać przez internet. Link do formularza będzie aktywny od 26 listopada 2019 roku do 8 stycznia 2020 roku, czyli w czasie, kiedy formalnie będą trwały konsultacje społeczne.

Formularz można będzie wypełnić on-line lub też skorzystać z pliku w formacie Word – który po wypełnieniu trzeba będzie przesłać na adres: konsultacje2030@wrotapodlasia.pl

 

Więcej informacji znajduje się na stronie strategia.wrotapodlasia ⇒link do strony

 

blm

 

facebook