Dodana: 30 kwiecień 2021 12:31

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2021 12:31

Ponad 450 tys. zł na wyrównanie szans dzieci z podlaskich szkół

Taka kwota dotacji z funduszy unijnych zostanie przeznaczona na poprawę jakości kształcenia. Z dodatkowych zajęć, podnoszących kompetencje, skorzystają dzieci z ośmiu podlaskich szkół. W imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego umowę w tej sprawie podpisali w piątek (30.04) marszałek Artur Kosicki oraz Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Dzieci w szkole

Stowarzyszenie Gmin Górnej Narwi w partnerstwie z gminami: Sokoły, Tykocin, Łapy i Choroszcz zrealizuje projekt zatytułowany „Narwiańska Akademia Wiedzy”.

 - Projekt zapewni wyższą jakość nauczania w ośmiu szkołach: w Sokołach, Bruszewie, Tykocinie, Uhowie, Płonce Kościelnej, Łupiance Starej, Złotorii i w Radulach. Cieszę się, że dzieciom z tych niewielkich miejscowości zostaną zapewnione bezpłatne zajęcia, które udowodnią, że nauka i nauczanie nie muszą być nudne – podkreśla Marek Malinowski.

Projekt ma poprawić jakość kształcenia w Szkole Podstawowej (SP) im. Adama Mickiewicza w Sokołach, SP w Bruszewie, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tykocinie, SP im. Hugona Kołłątaja w Uhowie, SP im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej,  SP w Łupiance Starej, SP w Złotorii oraz SP w Radulach.

Skorzysta z niego 160 uczniów i 40 nauczycieli. Uczniowie wezmą udział w zajęciach dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe i matematyczno-przyrodnicze, z kolei nauczyciele zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z narzędzi informatycznych i cyberbezpieczeństwa. W szkołach zostaną doposażone też pracownie.

Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 483 tys. zł, a dotacja z funduszy europejskich pokryje blisko 459 tys. zł. Projekt wpłynął w ramach konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie N.A.R.E.W. – Narwiańska Akcja Rozwoju Ekonomicznego Wsi.

Edyta Chodakowska-Kieżel

red. Barbara Likowska-Matys

fot. Archiwum UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook