Dodana: 24 maj 2021 08:54

Zmodyfikowana: 24 maj 2021 08:54

Ponad 3 mln zł dla szpitala w Choroszczy

Na posiedzeniu w czwartek (20.05) zarząd województwa przyznał dotację z funduszy europejskich na inwestycje w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Zostanie rozbudowany jeden z budynków tej placówki i kupione wyposażenie medyczne.

Kwota 3 mln zł na niebieskim tle oraz informacje o dotacji zawarte także w artykule

Rozbudowa dotyczy budynku nr 48A zakładu opiekuńczo-leczniczego z rehabilitacją psychiatryczną. Dotacja umożliwi również kupno mebli, sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, które będą wykorzystane podczas leczenia dorosłych pacjentów, zmagających się z chorobami psychicznymi. Z udogodnień skorzystają m.in. chorzy, objęci ambulatoryjną opieką specjalistyczną, prowadzoną w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień.

- Choroby psychiczne stanowią istotny problem zdrowotny w naszym społeczeństwie, często pomijany i niedostrzegany. Dlatego bardzo ważne i potrzebne jest wsparcie finansowe w tym obszarze zdrowia - powiedział marszałek Artur Kosicki.

Inwestycja zakończy się w połowie 2023 roku. Jej koszt wynosi 4,2 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 3,2 mln zł. Według szacunków, z ulepszonych usług medycznych skorzysta rocznie ponad 300 pacjentów.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Półtorak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook