Dodana: 7 czerwiec 2021 17:04

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2021 19:42

Pomoc dla najmłodszych i tych nieco starszych. Dotacje na lokalne inicjatywy

Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków w Dąbrowie Białostockiej i poszerzenie oferty klubu seniora w gminie Grajewo - kolejne przedsięwzięcia lokalnych grup działania otrzymały, decyzją zarządu województwa (7.06), ponad 370 tys. zł z funduszy europejskich.

Kwota dotacji dla szpitala w Grajewie

Gmina Grajewo, dzięki dotacji, zwiększy liczbę miejsc w klubie seniora w Rudzie, przy ul. Szkolnej 1 i jego filiach: w Białaszewie, przy ul. Lipowej 2 oraz w Wierzbowie, przy ul. Wierzbowo 54.

Rozszerzona zostanie również oferta klubów. Seniorzy wezmą udział w warsztatach tematycznych (np. informatycznych), spotkaniach z specjalistami, zajęciach z zakresu kultury fizycznej, wyjazdach na imprezy kulturalne czy wycieczkach edukacyjnych.

- Osoby starsze często dotyka osamotnienie. Seniorzy czują się niepotrzebni, zbędni, zepchnięci na boczny tor po latach aktywności. Chcemy i powinniśmy przełamać to poczucie izolacji. Atrakcyjna oferta klubu seniora to znakomita recepta na tę samotność. Seniorzy znów poczują się ważni i potrzebni - powiedział marszałek Artur Kosicki.

Realizacja projektu wyniesie 301 tys. zł, a dofinansowanie to 285 tys. zł. Został on wyłoniony w ramach Lokalnej Grupy Działania (LGD) Biebrzański Dar Natury. Jego realizacja zakończy się w sierpniu 2023 roku.

Dotacja dla Dąbrowy Białostockiej

Z kolei gmina Dąbrowa Białostocka zrealizuje projekt, skierowany do 60 dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej. Zostaną dla nich zorganizowane dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, matematyczno-przyrodnicze, artystyczne, plastyczne, zajęcia z robotyki, z kodowania, programowania. Dodatkowe lekcje mają wzmocnić kompetencje i wyrównać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości.

Projekt wpłynął na nabór LGD Fundusz Biebrzański. Będzie realizowany do końca lipca 2022 roku. Jego koszt wyniesie 96 tys. zł, a dotacja pokryje 88 tys. zł.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Półtorak

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook