Dodana: 30 kwiecień 2021 10:14

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2021 11:35

Kolejnych 400 wniosków o dotacje na kapitał obrotowy ocenionych pozytywnie!

29 kwietnia została opublikowana druga lista wniosków ocenionych pozytywnie, jakie wpłynęły na konkurs o dofinansowanie kapitału obrotowego, czyli bieżącej działalności firm jako pomoc w walce ze skutkami gospodarczymi koronawirusa. Wsparcie otrzyma 400 przedsiębiorstw, na łączną kwotę 12 200 000 zł!

Grafika z napisem Podlaski Pakiet Gospodarczy na granatowym tle. Pod spodem kolorowy pasek

Konkurs adresowany był do mikro- i małych przedsiębiorstw, a także osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą – na jednorazową, bezzwrotną dotację z funduszy europejskich na kapitał obrotowy, czyli bieżącą działalność firmy. Warunkiem udziału było pogorszenie się sytuacji firmy w związku z COVID-19. 

Wpłynęło bardzo dużo wniosków. Dlatego Zarząd Województwa Podlaskiego zwiększył w marcu br. budżet tego konkursu do 33 mln zł! Dzięki temu do oceny trafiło ponad 1100 wniosków, złożonych przez przedsiębiorców.

W marcu 325 firm na liście

W pierwszej kolejności oceniane były te, które wykazały największy spadek przychodów ze sprzedaży. W marcu poznaliśmy pierwszą listę wniosków, które spełniły kryteria konkursowe. Znalazło się na niej 325 firm z dofinansowaniem na 8,8 mln zł.

W czwartek (29.04) została opublikowana druga lista na stronie konkursu, a na niej 400 wniosków, których dofinansowanie sięgnęło 12,2 mln zł.

- Dziś publikujemy drugą listę ocenionych wniosków, kolejną przedstawimy w maju. Ocena jest prowadzona bardzo sprawnie ze względu na trudny czas pandemii. Wiem, że podlascy przedsiębiorcy czekają na te pieniądze, dlatego dokładamy starań, by otrzymali je jak najszybciej - podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Do tej pory dotacje dla firm w ramach tego konkursu wyniosą 20 mln zł! Skorzysta z nich 725 przedsiębiorstw.

210 mln zł w puli dla przedsiębiorców

Nabór stanowi trzecią część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego, który utworzył Zarząd Województwa Podlaskiego, aby chronić podlaskie firmy przed negatywnymi skutkami COVID-19. Do tej pory, w ramach PPG, przedsiębiorcy otrzymali blisko 210 mln zł: 72,6 mln zł na dopłaty do wynagrodzeń, 70 mln zł na nieoprocentowane pożyczki, 36,5 mln zł na dofinansowanie kapitału obrotowego (I edycja), 8,3 mln zł na tzw. bon antywirusowy i 20 mln zł na kapitał obrotowy (II edycja). W sumie z tych różnych form pomocy skorzystało do tej pory około 11 tysięcy firm.

 

Barbara Likowska-Matys

red.: Małgorzata Półtorak

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook