Dodana: 28 czerwiec 2021 13:00

Zmodyfikowana: 28 czerwiec 2021 13:00

Dzięki dotacji w gminie Janów powstanie centrum kulturalno-rekreacyjne

Gmina Janów otrzyma ponad 400 tys. zł na przeprowadzenie prac remontowych i odtworzeniowych. Po to, aby przywrócić stary budynek do stanu, który pozwoli na jego użytkowanie. Będzie on wykorzystywany na potrzeby miejscowej społeczności. Ze strony władz regionu umowę w tej sprawie podpisała w poniedziałek (28.06) Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Teczka z umową

Gmina Janów zaadaptuje do celów kulturalno-rekreacyjnych budynek w sołectwie Przystawka. Wykona gruntowny remont, m.in.: odnowi ściany, posadzki, wykona termomodernizację. Przed obiektem urządzi plac zabaw dla dzieci.

- Mieszkańcy gminy bardzo potrzebują takiego miejsca, w którym będą mogli się spotykać i organizować ważne dla nich wydarzenia. Budynek, w którym od lat nie wykonywano remontów, nie mógł być użytkowany. Teraz stanie się ośrodkiem życia kulturalnego. Dzięki przyznanym środkom, obiekt przejdzie gruntowne prace remontowe, aby zapewniać przyzwoite standardy użytkowania – powiedziała Wiesława Burnos.

W budynku będą odbywały się kursy i szkolenia, m.in.: z zakresu rolnictwa ekologicznego, informatyczne, dla kobiet w ramach Koła Gospodyń Wiejskich. Natomiast piętro będzie służyło do gier i zabaw, dlatego też przewidziano zakup stołów do ping ponga, piłkarzyków oraz stołu do gry w cymbergaja.

Inwestycja będzie gotowa w czerwcu 2022 roku. Jej koszt wynosi 892 tys. zł, a dofinansowanie to blisko 420 tys. zł.

Konkurs na tego typu działania przeprowadziła Lokalna Grupa Działania – Fundusz Biebrzański. 

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Półtorak
fot.: Paulina Dulewicz

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook