Dodana: 5 maj 2021 14:01

Zmodyfikowana: 6 maj 2021 08:49

Dotacja na pierwszy rezonans w powiecie siemiatyckim!

Szpital Powiatowy w Siemiatyczach otrzyma 5,65 mln zł dotacji unijnej na poprawę jakości usług medycznych w leczeniu schorzeń układu kostno-stawowo-mięśniowego. Umowę na to przedsięwzięcie podpisali w środę (5.05) Marek Malinowski, członek zarządu województwa i Andrzej Szewczuk, dyrektor szpitala. W spotkaniu uczestniczył również Marek Bobel, starosta siemiatycki.

Marek Bobel, Andrzej Szewczuk i Marek Malinowski z umowami na tle czarnej ścianki z kolorowym żubrem.

W ramach projektu zostaną przebudowane i rozbudowane pomieszczenia na potrzeby utworzenia oddziału ortopedycznego i skompletowane wyposażenie medyczne.

Inwestycja zakłada także kupno rezonansu magnetycznego i adaptację pomieszczeń szpitalnych na potrzeby pierwszej w powiecie siemiatyckim pracowni rezonansu magnetycznego.

- Jest to czołowa inwestycja dla szpitala w Siemiatyczach, ponieważ obejmuje w swym zakresie zakup rezonansu magnetycznego. Będziemy mogli świadczyć usługi dla całego województwa i nie tylko. Projekt obejmie rozbudowę i przebudowę pomieszczeń pod oddział ortopedyczny i zakup sprzętu do funkcjonowania tego oddziału. To bardzo duża pomoc ze strony urzędu marszałkowskiego – zaznaczył Andrzej Szewczuk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach. - Bardzo liczyliśmy właśnie na taki program, który pozwoli takie przedsięwzięcie sfinansować – dodał.

- Dzięki tej inwestycji mieszkańcom powiatu siemiatyckiego zostanie zapewniony dostęp do wysokiej jakości, nowoczesnych usług zdrowotnych - podkreślił Marek Malinowski. – Będą one świadczone bardziej kompleksowo i w lepszych warunkach – zapewnił.

Koszt przedsięwzięcia przekracza 7 mln zł, z czego przyznana dotacja to 5,65 mln zł. Zakończy się ono w sierpniu 2022 roku.

uścisk dłoni

Przy podpisaniu umowy obecny był również Marek Bobel, starosta siemiatycki.

- Bardzo się cieszę, że dziś została podpisana właśnie ta umowa na dofinansowanie, z punktu widzenia powiatu siemiatyckiego, bardzo ważnej inwestycji. Bardzo nam zależało na dotacji do zakupu rezonansu magnetycznego, którego nigdy w powiecie siemiatyckim nie było – podkreślił starosta. – Jesteśmy właśnie w trakcie przetargu, niedługo nowy sprzęt zostanie zainstalowany w nowo powstałej części Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach – podsumował.

Celem głównym projektu jest zapewnienie mieszkańcom powiatu siemiatyckiego oraz powiatów ościennych większej dostępności do wysokiej jakości nowoczesnych i efektywnych usług zdrowotnych blisko miejsca zamieszkania.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook