Dodana: 8 maj 2021 11:52

Zmodyfikowana: 8 maj 2021 11:52

8 mln zł na urologię i ortopedię Śniadecji

Modernizacja oddziałów szpitalnych i specjalistyczny sprzęt medyczny - Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma na ten cel dotacje z funduszy europejskich. Umowę w tej sprawie podpisali w środę (5.05) Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Artur Kosicki podpisuje umowę o dofinansowanie

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku zostaną wyremontowane dwa oddziały: oddział urologii onkologicznej i ogólnej oraz oddział ortopedyczno-urazowy w budynku nr 5 przy ul. Skłodowskiej-Curie 25. Oddziały zostaną również dostosowane do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami.

- Cieszę się, że mieszkańcy województwa będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu medycznego, a ich pobyt w szpitalu będzie się teraz odbywał się w bardzo komfortowych warunkach - mówił marszałek Artur Kosicki. - W tym celu zostaną wyremontowane dwa oddziały szpitalne oraz zostanie zakupiony bardzo nowoczesny sprzęt. Podniesie to znacznie jakość świadczonych przez szpital usług - pacjenci będą szybciej diagnozowani co zwiększy ich szybki powrót do zdrowia  – podkreślił. 

W ramach projektu szpital kupi także aparat RTG z ramieniem C na oddział urologii oraz aparaturę medyczną na ortopedię. Blok operacyjny, na którym przeprowadzane są operacje ortopedyczne i traumatologii ruchu, zostanie nowocześnie wyposażony.

Inwestycja będzie gotowa pod koniec 2022 roku. Ma kosztować 12,2 mln zł, a dotacja pokryje blisko 8 mln zł.

- Takie projekty są niezmiernie istotne. Ta inwestycja w zdrowie mieszkańców województwa jest możliwa dzięki wsparciu z funduszy europejskich - zaznaczył Marek Malinowski.

Na oddziale, którego dotyczy przedmiotowa inwestycja, będzie wykonywanych ponad 60 radykalnych zabiegów onkologicznych.

Zamierzeniem wdrażanego projektu jest podniesienie jakości i zniwelowanie różnic w dostępie do świadczeń medycznych poprzez unowocześnienie infrastruktury Oddziału Urologii Onkologicznej, Ogólnej oraz Oddziału Ortopedyczno-Urazowego i Bloku Operacyjnego.

Przyznana dotacja pochodzi z funduszy europejskich.Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Piotr Babulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook