Dodana: 19 maj 2021 06:15

Zmodyfikowana: 19 maj 2021 06:15

500 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół Monieckiego Ośrodka Kultury

Ośrodek będzie teraz otaczać ścieżka edukacyjna, zostaną zamontowane nowe ławki i powstanie podjazd dla osób z niepełnosprawnością. Dzięki temu poprawi się estetyka tej przestrzeni i będzie bardziej funkcjonalnie. Umowa o dotację na realizację tej inwestycji została podpisana we wtorek (18.05). Wsparcie pochodzi z funduszy europejskich.

Moniecki Ośrodek Kultury

Moniecki Ośrodek Kultury zagospodaruje teren wokół swojej siedziby. Przebuduje kanalizację wodociągową, sanitarną i deszczową, wyremontuje schody i wykona podjazd dla osób z niepełnosprawnością.

Zostanie tam utworzona ścieżka edukacyjna, zasadzona zieleń, zamontowane ławki, lampy oświetleniowe zewnętrzne, ogrodzenie, a także podest sceniczny.

Inwestycja będzie kosztować 696 tys. zł, z czego dotacja z funduszy europejskich pokryje 529 tys. zł. Prace zakończą się w czerwcu 2022 roku.

Rewitalizacja, która obejmie ten teren, ma za zadanie poprawić funkcjonalność i użyteczność przestrzeni publicznej. Będzie również bardziej bezpiecznie, teren zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, polepszy się estetyka i wygląd otoczenia.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel

red.: Aneta Kursa

źródło fot.: kulturamonki.pl

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook