Dodana: 5 maj 2021 09:40

Zmodyfikowana: 5 maj 2021 09:40

Ponad pół miliona dofinansowania dla gminy Hajnówka na miejsce opieki nad seniorami

20 seniorów z gminy Hajnówka będzie mogło skorzystać z opieki w domu dziennego pobytu, który powstanie w przebudowanym i wyremontowanym budynku dawnej świetlicy wiejskiej w Nowoberezowie. Inwestycja została objęta dotacją z funduszy europejskich - umowę w tej sprawie podpisał Stanisław Derehajło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Marszałek S. Derehajło podpisuje umowę o dofinansowanie

Budynek zostanie wyremontowany, wyposażony i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Utworzony w ten sposób dom dziennego pobytu, będzie działał w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce.

- Dzięki tej inwestycji, starsi mieszkańcy gminy zostaną objęci fachową opieką. Takie placówki są bardzo potrzebne z uwagi na to, że seniorzy stanowią dużą grupę społeczną i to grupę mającą swoje określone potrzeby – podkreśla Stanisław Derehajło.

Będzie to placówka zapewniająca opiekę osobom starszym, które ze względu na wiek, stan zdrowia, sytuację życiową, warunki rodzinne, mieszkaniowe, materialne i bezradność w sprawach prowadzenia gospodarstwa domowego nie są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Koszt inwestycji to 874 tys. zł, z czego dofinansowanie sięgnie 540 tys. zł. Projekt został zgłoszony do konkursu Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska”. Przyznane środki pochodzą z funduszy europejskich.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel

red.: Małgorzata Sawicka

fot.: Paulina Dulewicz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook