Dodana: 6 listopad 2019 15:23

Zmodyfikowana: 6 listopad 2019 15:23

Nabór wniosków na seed money w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego na Seed Money (fundusze zalążkowe). Nabór trwa od dnia 5 listopada 2019 r. do dnia 9 grudnia 2019 r.

Ilustracja do artykułu Logo .png

Fundusze zalążkowe są finansowane z Programu w celu wsparcia przygotowania projektów zgodnych z Planem Działań Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego (EUSBSR). Dzięki wsparciu kapitałem zalążkowym można przygotować projekty dla każdego źródła finansowania dostępnego w regionie.

 

Procedura składania wniosków o dofinansowanie z funduszy zalążkowych składa się z dwóch etapów:   

Krok 1: Wstępna selekcja dokonywana przez obszar polityki EUSBSR i koordynatorów działań horyzontalnych.

Krok 2: Złożenie wniosków o dofinansowanie z kapitału zalążkowego do Interreg Region Morza Bałtyckiego (tylko wnioski wstępnie wybrane przez koordynatorów obszaru polityki i koordynatorów działań horyzontalnych - angielski skrót nazw koordynatorów: PAC/HAC)

 

Procedura jest opisana na stronie (link do strony) Programu

Wybór projektów związanych z kapitałem zalążkowym przez Komitet Monitorujący: Czerwiec 2020

 

Wnioskodawcy muszą wziąć pod uwagę fakt, że plan działania EUSBSR jest obecnie poddawany przeglądowi. Proces rewizji może nie zostać zakończony w fazie składania wniosku o dofinansowanie z funduszy zalążkowych. Ponieważ pomysły projektowe muszą być zgodne ze zmienionym planem działania i muszą spełniać oczekiwania i potrzeby odpowiedniego obszaru polityki lub działania horyzontalnego, zaleca się jak najwcześniejsze omówienie pomysłów projektowych i ich wkładu w zmieniony plan działania z odpowiednim PAC/HAC. Kontakty z koordynatorami obszarów polityki i koordynatorami działań horyzontalnych są dostępne pod TUTAJ

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego, Planu Działań oraz tego, w jaki sposób Państwa projekt może wesprzeć tę strategię, prosimy odwiedzić stronę główną (link do strony) EUSBSR  

 

Źródło: Seed Money: 2nd Call for Applications open  

facebook