Dodana: 11 luty 2020 19:11

Zmodyfikowana: 12 luty 2020 08:32

Dotacje na remont synagogi i pogotowie weekendowe

Zarząd Województwa na wtorkowym (11.02) posiedzeniu przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na renowację zabytkowej synagogi w Krynkach oraz na opiekę nad osobami niepełnosprawnym

Ilustracja do artykułu Zarząd 11.02 3.jpg

Gmina Krynki w ramach renowacji zabytkowej synagogi zaplanowała m.in.: remont więźby dachowej, wymianę pokrycia dachu, ocieplenia, remont elewacji i cokołu.

Projekt jest wart prawie 360 tys. zł, dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wyniesie blisko 293 tys. zł. Inwestycja została zgłoszona na konkurs ogłoszony w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski.

Natomiast projekt dotyczący opieki nad niepełnosprawnymi zrealizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną razem z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Mońkach. Polega on na utworzeniu krótkookresowego miejsca pobytu całodobowego „Edukacyjnego Pogotowia Weekendowego”. Pobyt zaczynałby się od piątku, od godziny 16, i trwałby do niedzieli, do godziny 16. Ośrodek działałby średnio dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeb rodziców. W ramach projektu zostanie wykonana adaptacja i wyposażenie ośrodka w meble i pomoce, a także zapewnione będzie wsparcie opiekuńczo-edukacyjne. Pogotowie da możliwość pomocy rodzicom w sytuacjach kryzysowych i losowych, pozwoli odciążyć ich, choć na chwilę, w opiece na niepełnosprawnymi dziećmi (w wieku od 5 do 24 lat, z upośledzeniem umysłowym, od umiarkowanego po głęboki).

Koszt tego projektu wynosi 225 tys. zł, a dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego pokryje 214 tys. zł. Wpłynął na nabór w ramach Lokalnej Grupy Działania – Fundusz Biebrzański.

blm

 

facebook