Dodana: 7 luty 2019 13:02

Zmodyfikowana: 8 luty 2019 10:12

Czas na staż. Kolejne dotacje z RPO na kształcenie zawodowe

Zarząd Województwa, 6 i 7 lutego, podpisał kolejne umowy o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje pomogą w zorganizowaniu staży zawodowych dla młodzieży z naszego regionu.

Ilustracja do artykułu building-1080591_960_720.jpg

Ośrodek Naukowo-Badawczy Protinus otrzymał dofinansowanie na dwa projekty. Pierwszy z nich zrealizuje we współpracy z powiatem hajnowskim oraz Zespołem Szkół Zawodowych w Hajnówce. Projekt obejmie 54 uczniów oraz czterech nauczycieli z ZST. Młodzież, kształcąca się w na takich kierunkach, jak: żywienie i usługi gastronomiczne, budownictwo, mechanika, ekonomia czy logistyka weźmie udział w stażach u przedsiębiorców z tych branż. Również nauczyciele zawodu podniosą swoje kwalifikacje w firmach, m.in. budowlanych czy z branży żywieniowej.

Drugi projekt Protinus zrealizuje z miastem Łomża i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży. Zakłada on także udział 54 uczniów i czterech nauczycieli z ZSTiO w stażach u pracodawców. Ze wsparcia skorzysta młodzież ucząca się w technikum, w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

Wartość obu projektów to 850,2 tys. zł, dofinansowanie – 807 tys. zł.

Z kolei Optima HRS otrzymała dotacje w łącznej wysokości prawie 850 tys. zł. Skorzysta z nich 74 uczniów oraz czterech nauczycieli zawodu z Policealnych Szkół Żak w Suwałkach i Łomży. Projekt, który polega na organizacji staży u przedsiębiorców, jest skierowany do uczniów kształcących się m.in. w zawodach: technik rachunkowości, technik administracji, technik informatyk czy technik usług kosmetycznych.

(is)

facebook