Dodana: 29 lipiec 2021 13:41

Zmodyfikowana: 2 wrzesień 2021 10:01

„Odkrywcy Diamentów” - stypendia dla młodych innowatorów

Jesteś uczniem szkoły podstawowej, średniej lub studentem? Masz ciekawy pomysł? Zdobądź stypendium. Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów działające przy Politechnice Białostockiej zachęca do składania wniosków do programu. Nabór trwa do 7 września bieżącego roku.

Kobieta patrząca na telefon

Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów oferuje stypendia i pomoc finansową w realizacji innowacyjnych projektów i udziału w konkursach.

Jak działają „Odkrywcy Diamentów”?

Stowarzyszenie „Odkrywcy Diamentów” to inicjatywa Politechniki Białostockiej oraz 11 przedsiębiorstw. Wspólnie pomagają uzdolnionej młodzieży szkolnej i studentom, przyznając im pieniądze na rozwijanie swoich innowacyjnych pomysłów i prezentowanie ich na arenie krajowej i międzynarodowej.

Kapituła Stowarzyszenia poszukuje prac zawierających ciekawe rozwiązania z zakresu technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania. Pomysły oceniane będą pod względem oryginalności i innowacyjności. Uczniowie będą mogli przeznaczyć pieniądze m.in. na zakup materiałów i usług niezbędnych do realizacji projektów, a także na opłaty związane z udziałem w konkursach.

Do kogo skierowany jest projekt?

O wsparcie mogą ubiegać się zespoły uczniowskie z 7 i 8 klas podstawowych oraz szkół średnich, które pracują pod opieką pełnoletniego mentora. W zgłoszeniu powinny opisać swój pomysł, zespół oraz określić budżet.

O stypendium Programu Odkrywcy Diamentów mogą ubiegać się także studenci oraz kandydaci na studia na Politechnice Białostockiej. Kapituła Programu przyznaje stypendia, bazując na dotychczasowych osiągnięciach uczniów i studentów w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą formularza, dostępnego na stronie internetowej projektu. 

Wnioski o wsparcie finansowe, dotyczące zarówno działalności zespołów uczniowskich, jak i studentów, można składać do 7 września tego roku. Dwa dni później odbędzie się spotkanie Kapituły Programu Odkrywcy Diamentów, które zdecyduje o przyznaniu stypendiów.

Informacje zostaną podane na stronie internetowej projektu, tam także znajduje się regulamin.

Dotychczas ze wsparcia finansowego Stowarzyszenia skorzystało już ponad 50 zespołów uczniowskich, które na swoje projekty otrzymały ponad 250 tys. zł. Stypendia „Odkrywców Diamentów” otrzymało 10 studentów Politechniki Białostockiej. 

 

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook