Dodana: 16 marzec 2017 13:23

Zmodyfikowana: 16 marzec 2017 13:23

Wzór na wiosnę - rodzinne warsztaty w Uniwersyteckim Centrum Kultury

Zespół Pracowni Eko-Plastycznej działającej przy Uniwersyteckim Centrum Kultury i Fundacji UwB zaprasza pierwszego dnia wiosny na drugie warsztaty rodzinne.

Ilustracja do artykułu Warsztaty w UCK_3.jpg

Tym razem, w nawiązaniu do pokazywanej w UCK wystawy estońskich rękawiczek, uczestnicy skupią się na tradycyjnym wzornictwie. A że za progiem wiosna - zamiast rękawiczek ozdobią wspólnie bawełniane torby, zamiast topić Marzannę - wykonają z włóczki kolorowe stwory-potwory, które przepędzą zimę. Najmłodsi uczestnicy warsztatów mogą też liczyć na aktywne zwiedzanie wystawy oraz zabawy ruchowo-integracyjne. Dzięki uprzejmości Ambasady Estonii – muzycznym tłem wspólnych zajęć będzie folkowa muzyka z tego kraju.

Rodzinną zabawę przygotowali studenci UwB - Maja Musialik, Paulina Rabiczko, Sandra Świsłocka, Żaneta Świstun, Michalina Trochimowicz, Maciej Pyłko i Mateusz Bolesta.

 

Organizatorzy zapraszają dzieci wraz z opiekunami do Uniwersyteckiego Centrum Kultury w Białymstoku we wtorek, 21 marca o godz. 17.00. Warsztaty potrwają około dwóch godzin.
Uczestnicy pokrywają koszt materiałów warsztatowych w wysokości 15 złotych (dziecko + opiekun, płatne na miejscu). Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod adresem rezerwacje@uwb.edu.pl . W zgłoszeniu trzeba podać imię, nazwisko i wiek dziecka.

Wystawa „Kolory zimy - rękawiczki z Estonii” prezentuje wciąż żywą w tym kraju tradycję wyrabiania na drutach wzorzystych rękawiczek. Rękawiczki, które można zobaczyć w Uniwersyteckim Centrum Kultury, stanowią kopie oryginalnych obiektów muzealnych z Estońskiego Muzeum Narodowego wykonane przez studentów i absolwentów Akademii Kultury w Viljandi, oddziału Uniwersytetu w Tartu.

 

Pierwsze rodzinne warsztaty w UCK, pod hasłem „Niezłe ziółko”, odbyły się 18 lutego 2017 r.

źródło: rzecznik UwB

facebook