Dodana: 7 czerwiec 2021 10:51

Zmodyfikowana: 7 czerwiec 2021 10:55

Wystawa „Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce" od 11.06

Na przełomie XIX i XX wieku w nauce dokonały się ważne odkrycia. Wpłynęły one na nasze życie i sprawiły, że stało się ono prostsze. Swój udział w naukowych osiągnięciach zanotowały również kobiety, a wśród nich Polka, Maria Skłodowska – Curie. Stowarzyszenie Instytut Studiów Kobiecych zaprasza na otwarcie wystawy "Pionierki. Kobiety w edukacji i nauce" i udziału w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się w piątek (11.06) o godz. 10 na Dziedzińcu Głównym Pałacu Branickich w Białymstoku, przy prawym skrzydle Pałacu.

Tablice w kształcie herbu, na których są widoczne fotografie oraz opisy

Ekspozycja pokaże zainteresowanym osiągnięcia polskich kobiet w różnych dziedzinach naukowych oraz ich drogę, którą podążały, aby osiągnąć swój cel. Jako pierwsze odkrywały i poznawały możliwości jakie daje edukacja, w tym akademicka.

Wystawa będzie rozpowszechniać wiedzę i kształtować świadomość społeczną na temat wkładu kobiet w rozwój edukacji i nauki w Polsce oraz na świecie.

Wydarzenie ma na celu promowanie proaktywnych postaw kobiet oraz ukazanie wzoru do naśladowania dla współczesnych Polek.

Wystawę będzie można oglądać przez 14 dni.

Cezary Rutkowski
red.: Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook