Dodana: 6 październik 2016 12:03

Zmodyfikowana: 6 październik 2016 12:03

Wygraj indeks i roczne stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym! Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

15 września na stronie Olimpiady Solidarności ruszyła rejestracja do IV edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990).

Ilustracja do artykułu Bez nazwy.jpg

Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Jagielloński, natomiast laureaci wszystkich trzech miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz bony, ważne przez 3 lata, na wybrane przez siebie publikacje IPN.

Poprzez różne, ciekawe i inspirujące realizacje edukacyjne staramy się wypromować wśród młodych ludzi modę na znajomość historii, kultury i tradycji. Mówimy im, że znajomość historii nie jest potrzebna tylko tym, którzy chcą się kształcić w tym kierunku, ale to przede wszystkim solidny fundament i kapitał na start w dorosłe życie - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności.

Rejestracja szkół potrwa do 15 listopada 2016 r. Etap szkolny odbędzie się 22 listopada 2016 o godz. 10.00.

Konkurs Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, różni się od innych, organizowanych w Polsce konkursów historycznych. W etapie szkolnym i wojewódzkim uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie, rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Trójka laureatów etapu wojewódzkiego wraz z opiekunem przyjeżdża do Gdańska na dwudniową wizytę studyjną. Celem spotkania jest krótki odpoczynek w Gdańsku, połączony ze zwiedzaniem miejsc historycznych, których jest tu bez liku. Chcemy również, aby uczniowie się poznali i nauczyli skutecznej autoprezentacji, która będzie im potrzebna nie tylko podczas finału, ale i w całym życiu. W Gdańsku stworzą oni wojewódzką drużynę i będą rywalizować w finale o główną nagrodę z innymi województwami – mówi prezes Fundacji.

Więcej informacji w zakładce Edukacja→Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii→IV edycja oraz na stronie www.olimpiadasolidarności.pl oraz na profilu: https://www.facebook.com/olimpiadasolidarnosci/.

facebook