Dodana: 10 czerwiec 2021 14:42

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2021 14:42

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej – studia z dobrą energią

Ekoenergetyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika oraz elektrotechnika – na takich kierunkach studiowanie oferuje Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej. Są to studia dualne, które mają zapewnić praktyczne umiejętności i dyplom, który ma ogromną wartość na rynku pracy. Rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej trwa do 6 lipca.

maszyny Politechniki Białostockiej

Cała rozmowa 

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej wyposaża swoich studentów w szereg kompetencji. Kształcenie i działalność badawczą opiera na bazie wysokospecjalistycznych laboratoriów.

- Posiadamy szereg specjalistycznych laboratoriów dydaktycznych, związanych z wybranymi zagadnieniami automatyki, elektroniki i elektrotechniki, technologiami elektrycznymi. Są wśród nich też laboratoria, które wyróżniają nas na tle innych uczelni krajowych. To między innymi laboratoria techniki oświetlenia, energoelektroniki, sieci energetycznych, odnawialnych źródeł energii, automatyki, systemów cyfrowych, nowych źródeł światła, techniki wysokich napięć – mówił dr hab. inż. Bogusławem Butryło, dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, prof. PB.

Wydział Elektryczny PB posiada także instalacje prototypowe, m.in. w laboratorium zainstalowany został specjalny generator impulsowy do prowadzenia badań związanych z kompatybilnością elektromagnetyczną i oddziaływaniem wysokich napięć na układy elektroniczne czy też panele fotowoltaiczne. Jest to jeden z dwóch takich funkcjonujących w Polsce.

- Z elektroniką nieodłącznie wiąże się postęp technologiczny związany z materiałami i technologiami wytwarzania komponentów fotonicznych i światłowodów dla systemów transmisyjnych. I tutaj możemy pochwalić się laboratoriami specjalistycznymi oraz zespołem badawczym, który realizuje ciekawe projekty, w które zaangażowani są również studenci i doktoranci Wydziału. To jest obszar, w którym studenci kierunku elektronika i telekomunikacja mogą odnaleźć bardzo innowacyjne pomysły – zaznaczył dr hab. inż. Bogusławem Butryło.

Studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej są dla osób, które wiedzą, że od energii elektrycznej nie ma ucieczki i mają świadomość, że technologia idzie cały czas naprzód i warto rozwijać się wraz z nią. Są dla młodych ludzi, którzy chcą poznawać nowe rzeczy i wiedzą, że w tym procesie odkryją własne pomysły na swoje życie, m.in. na rozwijanie własnej przedsiębiorczości.

Kierunki studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej posiadają międzynarodową akredytację EUR-ACE® (EURopean ACcredited Engineer). Uprawnia ona absolwentów do ubiegania się o wpisanie do Rejestru FEANI oraz uzyskanie tytułu Inżyniera Europejskiego.

- Programy oferowanych przez nas kierunków zostały zweryfikowane i zatwierdzone przez przedsiębiorców, z którymi blisko współpracujemy zarówno przy tworzeniu programu studiów, jak i w sprawie organizacji szkoleń dla studentów i kadry oraz różnorakich przedsięwzięć, które wzbogacają proces dydaktyczny studentów – podkreślił dr hab. inż. Bogusławem Butryło.

Cała rozmowa z dr. hab. inż. Bogusławem Butryło, dziekanem Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej, prof. PB, a także informacje na temat rekrutacji są na stronie internetowej Politechniki Białostockiej.

źródło i fot.: Politechnika Białostocka
oprac.: Paulina Tołcz
red.: Cezary Rutkowski

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook