Dodana: 24 czerwiec 2020 11:10

Zmodyfikowana: 24 czerwiec 2020 11:19

UMB oraz Liceum INFOTECH podpisaly list o współpracy

Specjalizacja medyczna – to jedna z czterech ofert kształcenia dla przyszłych uczniów nowego Liceum INFOTECH. Szkoła zamierza przygotować na studia m.in. z telemedycyny, biostatystyki czy bioinformatyki. We wtorek (23.06) przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) oraz INFOTECH podpisali list intencyjny o współpracy.

Ilustracja do artykułu Umowa INFOTECH UMB 01.jpg

Jak poinformował prof. dr hab. Adrian Chabowski, prorektor ds. kształcenia UMB, uczelnia wesprze uczniów nowego liceum swoją kadrą naukową, która pomoże uczniom w rozwoju kariery medycznej i umożliwi odbycie praktyk w nowoczesnych laboratoriach. Dodał, że UMB prowadzi rozmowy z Liceum INFOTECH nad konkretną formą działań w zakresie seminariów, wykładów czy warsztatów z nauk podstawowych np. biochemii, biofizyki czy elementów biologii, szczególnie w aspekcie wiedzy i umiejętności, które są poza podstawą programową.  Uczelnia nie wyklucza także wsparcia w formie e-learningu, co może być szczególnie istotne w obecnej sytuacji.

- Zależy nam na poważnej współpracy, z korzyścią dla obu stron. Nie chcemy by ta współpraca ograniczyła się jedynie do podpisania umowy i jednego wykładu w semestrze - dodaje Katarzyna Kaczyńska dyrektor Liceum INFOTECH w Białymstoku - Pragniemy uczyć młodzież tego, co będzie potrzebne im na studiach. Bardzo chcielibyśmy, aby pracownicy Uniwersytetu wpływali realnie na treści nauczania, na to czego możemy uczyć jako liceum – mówi.

Liceum Ogólnokształcące INFOTECH  została już zarejestrowane i prowadzi nabór kandydatów.  Zajęcia rozpoczną się we wrześniu. Młodzież będzie wybierać specjalizację po pierwszej klasie. Pierwszy rok to czas na wybór dalszej drogi. W wyborze specjalizacji pomogą uczniom zajęcia z coachingu kariery i umiejętności miękkich – tego nie oferuje młodzieży żadna białostocka szkoła.

Do wyboru uczniowie Liceum INFOTECH będą mieli cztery różne przyszłościowe specjalizacje: medycyna, prawo, biznes i media cyfrowe. Każda specjalizacja ma opiekunów – mentorów z doświadczeniem, którzy będę wpływać w realny sposób na profil nauki. To przykładowo Kancelaria Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy, z której fachowcy zwrócą np. uwagę, żeby na języku polskim uczeń specjalizacji prawniczej zrozumiał, na czym polega umiejętność pisania przejrzystych pism niezbędna mu potem w pracy. Z kolei ucząc się historii, młody człowiek uświadomi sobie, jakie znaczenia w codziennym życiu mają zapisy konstytucji. Na zajęciach o mediach cyfrowych praktycy podpowiedzą nie tylko jak nakręcić film, ale też na czym polega warsztat współczesnego dziennikarza. Do grona mentorów liceum należą także eksperci z Infinity Group czy Agencji Sempai – firm o ugruntowanej pozycji krajowych liderów swoich branż.

We wtorek specjalizacja medyczna pozyskała szacownego mentora, czyli Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – jedną z najlepszych uczelni medycznych w Polsce.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Kaczyńska – dyrektor Liceum INFOTECH, tel. 575 388 212, mail: katarzyna.kaczynska@infotech.edu.pl

Więcej informacji o Liceum INFOTECH i trwającej rekrutacji online: dołącz do INFOTECH  

 

źródło/fot.: Liceum Ogólnokształcące INFOTECH w Białymstoku

oprac. Cezary Rutkowski

facebook